Закони та підзаконні акти, що стосуються ВПО з окупованих Криму і частини територій Донбасу

Закони та підзаконні акти, що стосуються ВПО з окупованих Криму і частини територій Донбасу
01.02.2018
Оцініть статтю: 
(590 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

З початку російської агресії в Україні з населених пунктів, захоплених бойовиками, а також із зони проведення антитерористичної операції виїхало чимало людей, що мають проукраїнську позицію (за даними на 29 січня, в Україні взяті на облік 1 млн 492 тис. 970 переселенців). Але далеко не всі вони знають про документи, що безпосередньо їх стосуються.

З 2014 року в Україні ухвалено низку законів і підзаконних нормативно-правових актів, якими визначено статус внутрішньо переміщених осіб з Криму та окупованої частини Донбасу, встановлено спеціальні права та обов'язки переселенців, визначено особливості реалізації ними загальногромадянських прав.

Ознайомитися з текстом всіх зазначених документів можна на сайті Верховної Ради України в розділі «Законодавство». Для пошуку конкретного документа необхідно перейти за посиланням і скористатися опцією «Пошук за реквізитами».

Нагадаємо, 18 січня 2018 року Верховною Радою України ухвалено Закон «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях» (Закон про реінтеграцію Донбасу).

№ п/н

Назва

Номер і дата ухвалення

Зміст

1

Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції

№ 1669-VII від 02.09.2014  

Закон встановлює мораторій на виконання договірних зобов'язань і нарахування пені та штрафів на основну суму заборгованості за кредитними та іншим договірним зобов'язанням, заходи збереження майна, яке перебуває в іпотеці, особливості державної реєстрації бізнесу для внутрішньо переміщених осіб.

2

Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

№ 1706-VII від 20.10.2014

Закон визначає поняття внутрішньо переміщеної особи, встановлює порядок обліку ВПО, закріплює права на отримання документів, що засвідчують особу, на зайнятість, пенсійне забезпечення, державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту, участь у виборах та інші права.

3

Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

№ 990-VIII від 04.02.2016

Законом визначаються особливості судочинства у справах про встановлення факту народження або смерті фізичної особи на тимчасово окупованій території України.

4

Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва

№ 800-VI від  25.12.2008 (зі змінами від 16.03.2017)

Відповідно до ст. 4 закону переселенцям надається державна підтримка в розмірі 50 відсотків вартості придбання доступного житла.

 

Постанови Кабінету Міністрів України

№ п/н

Назва

Номер і дата ухвалення

Зміст

1

Про облік внутрішньо переміщених осіб

№ 509  від 01.10.2014

Регулює механізм видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

2

Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг

№ 505 від 01.10.2014

Визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання.

3

Про соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам

№ 637 від 05.11.2014

Встановлює особливості та умови здійснення всіх видів соціальних виплат ВПО, зокрема обов'язок пенсіонерів проходити фізичну ідентифікацію в Ощадбанку.

4

Деякі питання здійснення соціальних виплат ВПО

№ 365 від 08.06.2016

Встановлює Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат ВПО і Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат ВПО за місцем їх фактичного проживання (порядок і підстави проведення перевірок переселенців).

5

Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітної плати, інших виплат, які здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування

№ 136 від 18.02.2016

Визначає порядок і терміни надання за запитом Мінфіну персональних даних ВПО, інформації про відкриті рахунки, зокрема поточні, кредитні, депозитні операції, залишки коштів на рахунках; нарахування та отримання соціальних виплат, пільг, субсидій; проведення верифікації та надання рекомендацій про призупинення або припинення державних виплат ВПО.

6

Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і переліку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення

№ 1085 від 07.11.2014

Містить перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і перелік населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення.

7

Про затвердження Порядку створення, ведення і доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб

№ 646 від 22.09.2016

Визначає умови створення, ведення і доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, в яку вносяться такі дані переселенців: ПІБ, дата і місце народження, ІПН, адреса прописки та адреса фактичного місця проживання, місце навчання, місце роботи, відомості про дітей, відомості про соціальні виплати, які отримує особа, відомості про наявність депозиту або власного житла на території України.

8

Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом

№ 140 від 11.02.2009

Визначає механізм забезпечення переселенців доступним житлом відповідно до Державної житлової програми «Доступне житло».

9

Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

№ 848 від 21.10.1995

Визначає порядок оформлення та отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в орендованому житлі.

Інші нормативно-правові акти

№ 

Назва

Номер і дата ухвалення

1

Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей

Затверджено наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 14.04.2017 № 222-ог

Визначає окремі питання здійснення контролю за переміщенням через лінію зіткнення та/або в її межах в районі проведення АТО на території Донецької та Луганської областей людей, транспортних засобів, а також види блокпостів, контрольних пунктів в'їзду-виїзду, порядок їх функціонування, правила їх перетину.

2

Про затвердження Переліку та обсягів товарів, дозволених для переміщення до/з гуманітарно-логістичних центрів і через лінію зіткнення

Наказ Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і ВПО № 39 від 24.03.2017

Містить перелік товарів, які фізичні особи мають право переміщувати в ручній поклажі та/або багажі автомобільним транспортом через лінію зіткнення.

 

 

3

Про невідкладні заходи щодо захисту прав громадян на території проведення антитерористичної операції

Наказ Мін'юсту № 953/5 від 17.06.2014

Встановлює, що: нотаріальні дії щодо нерухомого майна в населених пунктах, на НКТ здійснюють приватні і державні нотаріуси інших районів Луганської та Донецької областей;

проведення державної реєстрації актів цивільного стану здійснюється будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану, що знаходяться на контрольованій території України.

4

Порядок емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням

Постанова Правління ПФУ № 7-1 від 08.04.2016

Визначає механізм випуску Ощадбанком для пенсіонерів-переселенців пластикових платіжних карток, які одночасно є пенсійними посвідченнями. Встановлює обов'язок пенсіонера проходити фізичну ідентифікацію в банку перші два рази кожні шість місяців, в подальшому - кожні 12 місяців.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.