Американські студентки кидають виклик суспільним упередженням

1
Перес Аріас: «Зі мною почали вітатися арабською, а я не знала, що відповідати»
30.03.2013
Оцініть статтю: 
(345 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Останнім часом американські мусульмани активізували роботу у виправленні упередженого ставлення до ісламу в суспільстві. Вони не знехтували нічим, починаючи від волонтерства та будівництва будинків, закінчуючи роздачею квітів і книг на вулиці.

На цей раз сорок студенток університету Бостона добровільно провели цілий день в хіджабі, підтримавши одну з акцій, організованих Ісламським товариством вузу в рамках кампанії знайомства з ісламом, повідомляє сайт університету.


Як розповіла президент вузівської мусульманської організації Сакіна Хассаналі (Sakina Hassanali), студентки охоче підтримали ініціативу, яка була задумана як засіб «знайти спільну мову», «розвінчати стереотипи» і «відповісти на деякі запитання щодо релігії».


Позитивний досвід


Деякі учасниці акції почули негативні коментарі з приводу своєї зовнішності, але для більшості це був позитивний досвід.


Перес Аріас (Perez Arias), проходивши в хіджабі цілий день, виявила, що в університеті її оточують толерантні люди, крім того, з нею почали вітатися на вулиці зовсім незнайомі люди. «Зі мною почали вітатися арабською, а я не знала, що відповідати», - зізнається дівчина, яка називає себе атеїсткою.


Каул - індуїстка, вона брала участь в акції з «солідарності з ісламською культурою»; її подруга з Тринідаду на прізвище Гонзалес каже, що тепер перейнялася ще більшою повагою до мусульманок, адже вони «дотримуються хіджабу не один день - коли холодно, це легко - а весь рік».


«Я вважаю, що студентки університету Бостона, які свідомо прийняли виклик і надягли хіджаб, гідні усіляких похвал», - говорить викладач антропології Шахла Хаєрі (Shahla Haeri).


«Кожна з них прийняла рішення і отримала свій суб'єктивний досвід і свою винагороду за те, що це був її власний вибір, незважаючи на ризик стати предметом насмішок», - прокоментувала викладач.


«Квіти від Пророка»


Протягом березня Ісламське суспільство провело серію заходів, в тому числі акцію «Квіти від Пророка», учасники якої роздавали квіти на міській площі, провели вечірній намаз на площі, а також дискусію про іслам та інше.


«Реакція людей була чудовою, - говорить президент товариства Сакіна Хассаналі, згадуючи роздачу квітів. - До нас навіть підійшов один хлопець і подарував квіти, хоча це ми повинні були їх дарувати. Це було так зворушливо. Це показує, які добрі люди нас оточують».


Джерело: Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.