Церква стає «іграшкою» у руках провокаторів, - заммуфтія Криму

1
«Козаки» мають намір встановлювати поклінні хрести по всьому Криму.
21.10.2011
Оцініть статтю: 
(375 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Релігія повинна служити людям в ім'я блага і миру, а не для того, щоб провокувати конфлікти. Так заступник Муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов прокоментував кореспондентові QHA намір неокозаків установити на території Криму близько десятка поклінних хрестів.

«Дуже сумно, що церква і деякі релігійні діячі стають «іграшкою» у руках певних сил і провокаторів. Релігія повинна служити в ім'я блага і миру всіх людей, які населяють той чи інший регіон, а не в ім'я того, щоб провокувати якісь конфлікти і нагнітати ситуацію», - підкреслив Айдер Ісмаїлов.

Нагадаємо, що на території Криму планують установити ще десять поклінних хрестів. Про це раніше QHA повідомив отаман Об'єднання «козаків» Криму Сергій Юрченко.

За його інформацією, «козаки» планують встановлювати поклінні хрести по всьому Криму.

При цьому він запевнив, що всі хрести будуть встановлені з благословення Кримської і Сімферопольської єпархії УПЦ МП - безпосередньо Митрополитом Лазарем.

Однак попередній досвід свідчить про протилежне. Мова йде про поклінний хрест у селі Віліно Бахчисарайського району, 4 травня поточного року незаконно встановлений «козаками» і пізніше демонтований владою міста за рішенням суду.

Не підкорившись владі, «козаки» намагалися відновити хрест на тому ж місці, що привело до пристояння між представниками неокозацтва і правоохоронцями, у результаті якого постраждали 15 чоловік.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

ДУМК просить призупинити встановлення поклонного хреста у Феодосії

Рішення суду щодо поклінного хреста дозволяє уникнути міжконфесійних конфліктів

Прем’єр Криму: поклінні хрести – «політика, закамуфльована в релігію»

Несанкціонована установка хреста у Феодосії – непов'язана із релігією політична акція, ДУМК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.