Держава повинна змусити владу Сімферополя вирішити питання будівництва Соборної мечеті

1
Місце будівництва Соборної мечеті
24.12.2009
Оцініть статтю: 
(171 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Держава повинна вжити певних заходів і змусити владу Акмесджиту (Сімферополь) вирішити проблему виділення землі на Ялтинській, 22 під будівництво Джума-Джамі (Соборної мечеті). Про це у середу, 23 грудня, у ході форуму української інтелігенції в Акмесджиті заявив перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Держава повинна змусити сімферопольську владу виділити землю під будівництво Джума-Джамі», - підкреслив він.

Чубаров переконаний, що питання будівництва Джума-Джамі в Акмесджиті стало проблемою не лише кримських татар, але й всієї кримської громадськості й української держави, повідомляє інформагентство QHA.

«Що ж ми за державу, якщо не можемо змусити 30-40 депутатів прокуратурою, правоохоронними органами, щоб вони виконали закон. Тому що не можна, щоб одним громадянам України виділяли землю, у тому числі за релігійним принципом, а іншим не виділяли. Цю проблему повинна вирішити державна влада», - відзначив Р. Чубаров.

Довідка

Нагадаємо, у 2004 році сесією Сімферопольської міськради було ухвалене рішення про узгодження Духовному управлінню мусульман Криму місця розташування і розмірів земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в районі вулиці Ялтинської, 22. Після того, як Духовне управління мусульман Криму оформило всі необхідні документи, депутати відмовили у відводі земельної ділянки за вказаною адресою. 10 січня 2008 року вони погодили місце розташування мечеті на ділянці по вулиці Луговій, 6, а 28 лютого цього ж року Сімферопольська міськрада визнала земельну ділянку у районі вул. Ялтинської, 22 і прилеглу до неї зону лісопарковою.

У цьому зв'язку, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров неодноразово заявляв, що сімферопольські депутати свідомо затягують питання будівництва Соборної мечеті і пропонують нову ділянку, щоб відтягнути початок будівництва на 3-4 року. Він відзначив, що на оформлення документів на ділянку мусульмани витратили близько чотирьох років.

Думку про те, що українська влада ігнорує проблему будівництва Соборної мечеті також висловив начальник ГУ МВС України у Криму Геннадій Москаль.

Наприкінці лютого 2009 року народний депутат України Борис Дейч у відкритому листі закликав депутатів Сімферополя і мера міста Геннадія Бабенко відкинути політичні розбіжності й розглянути питання про виділення ділянки під будівництво Соборної мечеті.

Сімферопольські депутати пообіцяли повернутися до розгляду питання після проведення громадських слухань.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Земельна ділянка для будівництва Соборної мечеті повинна бути виділена, - позиція НРУ

Сімферопольські комуністи проти будівництва Соборної мечеті на Ялтинській

«Рухівці» вимагають розгляду питання про будівництво Соборної мечеті

Соборна мечеть - це духовне багатство Сімферополя, - посол Азербайджану

Українська влада ігнорує проблему будівництва Соборної мечеті

Сімферопольські депутати свідомо затягують питання будівництва Соборної мечеті, - Р. Чубаров

Міськрада Сімферополя відклала обговорення питання про Соборну мечеть на осінь

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.