Голова Духовного управління мусульман Криму (ДУМК) хаджі Еміралі Аблаєв звернувся до мера Феодосії Олександра Бартенєва із проханням призупинити оформлення документації по встановленню поклонного хреста в районі автомобільної дороги Джанкой-Керч. Своє прохання, за інформацією прес-служби Меджлісу кримськотатарського народу, муфтій пояснив тим, що здійснене за рішенням Ради міністрів Криму відведення землі під даний культовий символ не було погоджено з ДУМК.
Радмін порушив власну постанову
У зверненні наголошується, що рішенням виділити ділянку землі під розміщення хреста уряд автономії порушив пункт 3 своєї ж постанови від 13 лютого 2001 року «Про деякі заходи щодо стабілізації міжконфесійних відносин в Автономній Республіці Крим», у якій вказано на необхідність узгодження з Міжконфесійною радою Криму установки об'єктів культового призначення.
Також муфтій звертає увагу на те, що згоду на встановлення даного культового об'єкту дав голова феодосійської релігійної мусульманської громади «Кефе», проте питання узгодження розміщення та встановлення об'єктів культового призначення відноситься безпосередньо до компетенції ДУМК.
«Вважаємо, що одностороннє рішення даного питання є неприпустимим і необхідно вести діалог з представниками інших релігійних конфесій, в тому числі мусульманських», - підкреслює муфтій.
У зв'язку з цим голова ДУМК просить Бартенєва призупинити оформлення землевпорядної та іншої документації з розміщення та встановлення поклонного хреста на земельній ділянці у Феодосії в районі автомобільної дороги Джанкой-Керч, а також «вжити заходів для додаткового вивчення та узгодження даного питання з Духовним управлінням мусульман Криму ».
Мер Феодосії: «Все відповідно до закону»
У свою чергу мер Феодосії в інтерв'ю кореспондентові Кримського інформаційного агентства
заявив, що процес встановлення поклонного хреста відбувається відповідно до чинного законодавства.
«Я поза законом намагаюся нічого не робити. Ще раз кажу: все відповідно до закону, і Божого, і закону України, і людського», - сказав Бартенєв, коментуючи звернення муфтія мусульман Криму.
При цьому міський голова підкреслив, що на установку хреста є всі необхідні погодження.
«Люди шановні, кримські татари вважають це правильним. Не треба підливати олії у вогонь», - заявив він.
Нагадаємо, 4 травня представники козачих громад встановили на в'їзді до Феодосії Поклонний хрест. Однак дозволу і благословення на це у козаків не було.
1 липня за рішенням суду хрест був демонтований, проте наступного дня козаки спробували знову його встановити. В результаті виникла сутичка між козаками та міліцією.
Через кілька днів хрест було перенесено на територію храму Архангела Михаїла та освячено.
5 серпня у Феодосії міжвідомча комісія сприяння чинному законодавству про свободу совісті та релігійних організацій погодила установку Поклонного хреста.
30 серпня Рада міністрів Криму дала дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на постійне користування управлінню Сімферопольської і Кримської єпархії для розміщення зазначеного хреста.
Посилання на тему:
Мусульмани Феодосії дали згоду на встановлення поклонного хреста
Рішення суду щодо поклінного хреста дозволяє уникнути міжконфесійних конфліктів
Прем’єр Криму: поклінні хрести – «політика, закамуфльована в релігію»
Несанкціонована установка хреста у Феодосії – непов'язана із релігією політична акція, ДУМК