Київська влада закликає конфесії столиці активніше долучатися до втілення Стратегії розвитку Києва та надавати пропозиції щодо реалізації спільних соціальних проектів у місті. Про це 8 лютого заявив голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов під час засідання Київської міської ради церков і релігійних організацій.
«Хоча законодавчо церква відділена від держави, але ми реалізуємо спільну політику, пов’язану з розвитком України, укріпленням духовних та моральних цінностей наших громадян. А тому, природно, що у Києва та його духовенства є спільні програми співпраці», – наголосив очільник КМДА.
За його словами, постійний діалог міської влади з конфесіями сприяє появі спільних проектів та ініціатив, які можуть стати складовими міської цільової програми «Київ: державно-церковні відносини», яка увійшла до загальної Стратегії розвитку міста до 2025 року.
Зі свого боку представники Церков і релігійних організацій під час засідання порушили актуальні проблемні питання, що турбують віруючих, та висловили свої пропозиції до розвитку державно-конфесійних відносин у Києві.
Політика рівності та толерантності
Як повідомляє сайт КМДА, Олександр Попов закликав представників конфесій зустрічатися частіше та підкреслив, що місто і надалі провадитиме політику рівності та толерантності по відношенню до кожної конфесії столиці.
«Кожна релігійна громада представляє певну кількість людей, які проживають у місті, і ми як влада повинні поважати релігійні переконання кожного киянина. У нас 55 релігійних громад різних конфесій, тому, безумовно, ми повинні враховувати інтереси всіх», – підкреслив голова КМДА.
З представників влади у зустрічі взяли участь Перший заступник Міністра культури Юрій Богуцький, голова Постійної комісії Київської міської ради з питань культури та туризму Олександр Бригинець, директор Департаменту атестації кадрів МОНМС Віктор Бондаренко та інші.
Під час засідання було презентовано оновлену редакцію видання «Храми Києва».
За матеріалами ІРС
Посилання на тему:
Для роботи у громадській Координаційній раді не запросили релігійних діячів
Кабмін передав Міністерству культури повноваження Держкомітету у справах релігії
Питання забезпечення свободи віросповідання залишається без уваги представників органів влади
Багатоконфесійність України обумовлює виважену політику у релігійній сфері, - В. Янукович