Кримськотатарська діаспора Туреччини стурбована нападами на релігійні об'єкти мусульман у Криму

1
У товаристві підкреслили, що покарання винних сприятимуть «запобіганню реалізації намірів тих, хто хоче спровокувати конфлікт у Криму на міжнаціональному і релігійному ґрунті».
29.12.2010
Оцініть статтю: 
(274 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Кримськотатарська діаспора за кордоном стурбована підпалом недобудованої мечеті масиву Жігуліна Роща, що поблизу селища Сарайли К'ият (Мирне). Так, Центральний офіс Товариства культури й взаємодопомоги кримських татар у Туреччині (дейнек) висловив своє стурбування в зв'язку з даним інцидентом.

У заяві товариства, яку має у своєму розпорядженні ІА QHA, мовиться: «Центральний офіс Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар і кримські татари, що живуть в Туреччині, уважно відстежують події, пов'язані з нападами, що періодично повторюються, на об'єкти в Криму, що несуть національні і релігійні цінності для кримських татар».

«Наявні підозри з приводу того, що пожежа в недобудованій мечеті в Жигуліній Рощі виникла в результаті підпалу, вказують на те, що ми зіткнулися з черговим нападом на об'єкти, які є для нас національними і релігійними цінностями», - зазначили у товаристві.

У дернеку впевнені, що «той факт, що правоохоронні органи до цих пір не встановили винних у злочині, додає впевненості у своїх силах особам і групам осіб, що здійснюють подібні дії».

У товаристві підкреслили, що встановлення, затримання, передача під суд і покарання винних сприятимуть «запобіганню реалізації намірів тих, хто хоче спровокувати конфлікт у Криму на міжнаціональному і релігійному ґрунті».

«Всі ми хочемо забезпечення у Криму миру, стабільності й злагоди. Кримські татари, що живуть в Туреччині, проявляють рішучість і цілеспрямованість у питанні охорони зруйнованих і постраждалих від актів вандалізму об'єктів, що є національною і релігійною цінністю кримських татар. У цьому питанні ми підсилимо нашу допомогу своїм братам, що живуть на Батьківщині», - йдеться у зверненні.

У дернеку закликали правоохоронні органи України й Автономної Республіки Крим «встановити винних у підпалі мечеті масиву Жигуліна Роща, а також винних у раніше організованих актах вандалізму проти святинь кримських татар».

«Ми також чекаємо неповторення подібних актів», - резюмували у товаристві.

Нагадаємо, у Духовному управлінні мусульман Криму розцінили інцидент як умисний підпал з метою дестабілізації міжконфесійного миру на півострові.

У свою чергу, лідер Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов назвав скоєне черговим актом вандалізму, направленим проти кримських татар.

Як повідомлялося раніше, в 2009 році Організація Ісламська конференція зажадала від української влади вжити невідкладні заходи щодо осіб, що посягають на святині Ісламу на Кримському півострові.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Спроба підпалу мечеті в Сімферополі негативно відіб'ється на українсько-турецьких відносинах, – вважають в ДУМК

Туреччина продовжить допомагати кримським татарам

Туреччина буде й надалі підтримувати кримськотатарський народ, - Давутоглу

ОІК виступила на захист ісламських святинь на Кримському півострові

В Німеччині стурбовані нападками на кримських татар

Кримські і казанські татари Німеччини закликали Україну і РФ забезпечити права татар

Кримські татари США вимагають від України вирішити проблеми своїх співвітчизників

Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.