Маулід для дітей у київському Ісламському культурному центрі

1
На свято прийшли діти від 4 до 16 років
1
Цікава і пізнавальна лекція Таріка Сархана
1
1
08.02.2012
Оцініть статтю: 
(415 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

4 лютого 2012 року в мечеті Ісламського культурного центру міста Києва було проведено захід для дітей з приводу маулід-ан-набаві — місяця народження Пророка Мухаммеда (мир йому і благословення). Як і кожної суботи, у юних мусульман були уроки Корану, після чого вони зібралися всі разом у чоловічій залі мечеті на урок з Ісламу. Цього разу зайняття було присвячене життю Пророка (мир йому і благословення).

З нагоди знаменної дати діти від 4 до 16 років прийшли, усупереч побоюванням організаторів, незважаючи на лютий мороз і рясний снігопад. І вони анітрохи не пошкодували про труднощі, які довелося здолати: Тарік Сархан провів цікаву інтерактивну лекцію, упродовж якої діти не лише слухали, але й змогли проявити свої знання і самостійно розповісти одноліткам і батькам про відомі їм епізоди з життя останнього Посланця (мир йому і благословення). Відповіді на питання лектора були справою добровільною; проте, діти самі прагнули активної участі.

Щоб зробити лекцію не тільки цікавою, але й пізнавальною для аудиторії з урахуванням віку присутніх, Тарік Сархан зробив акцент на епізодах життя Мухаммеда (мир йому і благословення), які діти можуть брати для себе у якості прикладу з наймолодших років. Він розповів про дитинство Мухаммеда і чудову вдачу, що відрізняла його серед інших дітей; про дорослішання і ту повагу, яку він здобув своєю праведністю навіть у мекканському суспільстві, що загрузло в невірі і гріхах. Оповідач не обійшов увагою і приклади того, як Пророк поводив себе з дітьми вже в зрілому віці й те, як чуйно він співпереживав проблемам малюків, як серйозно ставився до їх вирішення, ніколи не вважаючи це дрібницею, не гідною уваги дорослої серйозної людини, наскільки б зайнятим не був.

І без того чудовий настрій дітей покращав після солодкого столу: кожного почастували мандаринами, цукерками і соком. Не обійшлося й без невеликих пам'ятних подарунків — шкільних зошитів із зображенням мечеті і хадисом на обкладинці. Ці зошити привезені з Криму; їх не купиш у магазинах Києва, що робить подарунок не лише корисним, але й особливим.

Усім нам добре відомо, що як Пророк (мир йому і благословення), так і його сподвижники не святкували ані його день народження, ані річницю битви при Бадрі, ані річницю хіджри (переселення Мухаммеда з Мекки до Медіни). Пророк (мир йому і благословення) сам був прикладом для вірян; а сподвижники були свідками подій, що сталися за його життя. Прекрасний приклад Мухаммеда (мир йому і благословення) та великі діяння залишили глибокий відбиток в їх серцях і душах.

За словами Саада ібн Алі Уаккаса, сподвижники охоче розповідали своїм дітям про події з життя Пророка, його битви і соціальну політику, високу вдачу; навчали їх Корану і пояснювали історію послання окремих аятів. Таким чином, вони виховувалися на постійному нагадуванні про приклад Мухаммеда (мир йому і благословення) і тому не було потреби влаштовувати подібні свята.

Проте їх нащадки і послідовники стали забувати славну історію та її значення, і кожне наступне покоління дітей все більше віддалялося в часі від тих, хто був особисто знайомий з Пророком або його сподвижниками. Особливо складно у цьому плані дітям мусульман, які мешкають у переважно немусульманських суспільствах, і в повсякденному житті яких немає постійного нагадування про останнього Посланця.

Таким чином, ми потребуємо подібних пам'ятних дат, щоб ще раз нагадати людям (і особливо дітям) про життя і заклик Пророка (мир йому і благословення), адже «Посланець Аллага - зразковий приклад для вас, для тих, хто покладає надії на Аллага, [вірить у настання] Судного дня і поминає Аллага багаторазово» (Коран, 33:21). Якщо ці пам'ятні дати правильно відзначати, не вдаючись до нововведень і не влаштовуючи з них бездумні і марнотратні веселощі, вони можуть слугувати благом для усієї умми і, особливо, для виховання підростаючого покоління.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Новини

ДУМУ «Умма» вітає мусульман України з приходом місяця Пророка Мухаммеда

В Донбасі завершився 6-й сезон релігійно-просвітницького каравану «Милість для світів»

В Одесі провели семінар, присвячений Пророку Мухаммаду

Кримськотатарські школи провели захід, присвячений мавліду

В Україні пройшли зустрічі, присвячені Мавліду

Статті

Думка вченого: Чи є Мавлід нововведенням?

Маулід – день народження пророка Мухаммада

Святкування дня народження Пророка Мухаммеда

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.