Міськрада Сімферополя виділила ділянку під Соборну мечеть з порушенням Водного кодексу України

1
«Міськрада перевищила свої повноваження, принаймні, в частині дотримання Водного кодексу», - О. Лієв
18.05.2010
Оцініть статтю: 
(287 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міська рада Сімферополя, яка прийняла рішення про виділення земельної ділянки під будівництво Соборної мечеті у водоохоронній зоні Сімферопольського водосховища, без попереднього узгодження з Республіканським комітетом Криму з водогосподарського будівництва і зрошуваного землеробства, перевищила свої повноваження в частині дотримання Водного кодексу України. Тому, у разі будівництва мечеті, вона повинна понести всі додаткові витрати на санітарний захист водойми. Про це агентству «е-Крим» заявив голова Рескомводгоспу Олександр Лієв.

За словами О. Лієва, земельна ділянка в Сімферополі по вулиці Ялтинській, узгоджена в 2004 році сесією Сімферопольської міськради Духовному управлінню мусульман Криму, знаходиться у водоохоронній зоні Сімферопольського водосховища, і будь-яке будівництво тут заборонено Водним кодексом України.

Як зазначив О. Лієв, будівництво об'єкта, що, згідно з наявним проектом, буде залучати на свою територію до трьох тисяч чоловік, істотно збільшить техногенне навантаження на Сімферопольське водосховище.

У цьому випадку, за словами А. Лієва, необхідно буде значно збільшити витрати на санітарний захист питного водосховища. Зокрема, вже не обійтися без огорожі прилеглої до водосховища території, що, за словами голови комітету, вже давно треба було зробити. «Це мільйонні витрати на облаштування», - підкреслив голова Рескомводгоспу.

Він також додав, що комітет не погоджував проект будівництва в санітарній зоні водоймища. У зв'язку з цим усі додаткові витрати на його санітарний захист повинен нести той, хто ухвалив таке рішення, тобто, міська рада Сімферополя. «Міськрада перевищила свої повноваження, принаймні, в частині дотримання Водного кодексу», - підсумував О. Лієв.

Разом з тим, він визнає, що ситуація з будівництвом мечеті є «делікатною», тому що мова йде про культову споруду. З цієї причини О. Лієв пообіцяв, що його комітет не буде заперечувати проти будівництва об'єкта, якщо сімферопольська влада погодиться відшкодувати всі необхідні витрати. «Якщо міськрада, ухваливши таке рішення, візьме на себе додаткові витрати, пов'язані з утриманням водосховища через будівництво об'єкта, то ми заперечувати не будемо, з огляду на делікатність питання», - пообіцяв глава Рескомводгоспу. Однак, якщо це «породить ще одну проблему в частині утримання питного водосховища», то комітет буде реагувати на ситуацію «як орган, який стежить за дотриманням Водного кодексу».

А. Лієв підкреслив, що вирішувати проблему санітарного захисту Сімферопольського водосховища необхідно вже зараз, а не після будівництва мечеті.

Як повідомлялося раніше, Господарський суд Криму задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман Криму про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в Сімферополі по вулиці Ялтинській, 22.

За словами міського голови Геннадія Бабенка, влада Сімферополя не має наміру подавати апеляцію на це рішення Господарського суду.

За матеріалами «e-Крим»

Посилання на тему:

В.Янукович сприяє вирішенню питання будівництва Соборної мечеті

Міськрада Сімферополя відступилася у питанні виділення землі під будівництво Соборної мечеті

Суд задовольнив позов щодо Соборної мечеті в повному обсязі

Питання виділення землі під Соборну мечеть знаходиться на стадії підготовки, - мер Сімферополя

Мер Сімферополя звинуватив рухівців в ігноруванні зустрічей з приводу Соборної мечеті

Бабенко наполягає, щоб Соборну мечеть побудували на Луговій

Міськрада Сімферополя відклала обговорення питання про Соборну мечеть на осінь

Мер Сімферополя не проти будівництва Соборної мечеті, але в іншому місці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.