Міжконфесійна рада Криму просить Януковича сприяти будівництву Соборної мечеті у Сімферополі

1
Місце будівництва Соборної мечеті (Фото: RFE/RL)
06.10.2010
Оцініть статтю: 
(295 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міжконфесійна рада Криму «Мир - дар Божий», яка об'єднує традиційні релігійні організації автономії, звернулася до президента України Віктора Януковича з проханням сприяти будівництву Соборної мечеті у Сімферополі. Про це «Інтерфакс-релігія» повідомили у прес-службі Сімферопольської єпархії.

«Шанобливо просимо Вас підтримати ініціативу мусульман Криму, щоб кожен народ, що живе на нашій благословенній землі, міг реалізувати своє конституційне право на будівництво культових будівель і подальше проведення молитви у них», - мовиться у зверненні до глави держави.

Автори документа нагадали, що в 2004 році члени Міжконфесійної ради вже зверталися до влади автономії з проханням про дозвіл будівництва кримським мусульманам Соборної мечеті у Сімферополі.

У свою чергу митрополит Сімферопольський і Кримський Лазар у своїх виступах неодноразово говорив про те, що для відновлення історичної справедливості, зміцнення довіри між народами і недопущення напруженості необхідно вирішити питання про будівництво головної культової будівлі кримських мусульман.

Історія питання

Як повідомлялося раніше, 12 травня Господарський суд Криму задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман автономії до Сімферопольської міської ради про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті. Госпсуд зобов'язав мерію укласти з муфтіятом договір оренди на земельну ділянку по вулиці Ялтинська, 22, а також відмінив раніше ухвалене рішення міськради про утворення лісопаркової зони «Ювілейний» на цьому місці.

Мер Сімферополя Геннадій Бабенко заявив, що міська влада не має наміру оскаржити судове рішення і виконуватиме його.

14 травня 2010 року президент України Віктор Янукович підписав указ про додаткові заходи щодо облаштування кримських татар, інших осіб, депортованих за національною ознакою, і їх нащадків, які повернулися або повертаються на постійне місце проживання на Україну. В указі глава держави, зокрема, доручив Раді міністрів Криму сприяти вирішенню в установленому порядку питань будівництва у Сімферополі Соборної мечеті.

Раніше, в 2004 році, спочатку виконком, а потім і Сімферопольська міська рада узгодила місце розташування Соборної мечеті на вулиці Ялтинська й дали дозвіл на підготовку документів для проекту відведення даної земельної ділянки під будівництво. Духовне управління мусульман Криму протягом трьох років провело всі необхідні узгодження й подало їх уже в 2007 році на остаточне затвердження у Сімферопольську міськраду, яка тричі розглядала це питання й кожного разу відмовляла у виділенні землі.

10 січня 2008 року Сімферопольська міськрада без узгодження з муфтіятом ухвалила рішення про виділення іншої земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті - на вулиці Лугова, 6, хоча ця ж ділянка раніше вже була узгоджена міськрадою із профспілкою МВС для будівництва житла.

Духовне управління мусульман Криму подало судовий позов на рішення Сімферопольської міськради. Крім того, рішення сімферопольських депутатів було опротестоване прокуратурою Криму. У лютому 2008 року Госпсуд Криму зобов'язав міськраду виділити муфтіяту раніше узгоджену земельну ділянку на вулиці Ялтинська, проте міськрада опротестувала це рішення у Вищому апеляційному суді України, який повернув справу на розгляд до нижчестоячого суду. 24 липня 2008 року Сімферопольська міська рада ухвалила рішення щодо утворення лісопарку «Ювілейний» на земельній ділянці по вулиці Ялтинська, 22.

З 23 січня 2008 року кримські мусульмани почали мирну акцію протесту у формі інформаційного пікету на Ялтинській, 22 проти дій депутатів міської ради з вимогою виділити землю для мечеті. На цьому місці були встановлені намети й плакати з вимогами. При цьому у Криму почалася акція під назвою «Від кожного кримчанина – по одному будівельному каменю для будівництва Соборної мечеті у Сімферополі». В акції взяли участь не лише мусульмани, а й жителі Криму інших віросповідань.

Було зібрано близько 173 тис. каменів. Крім того, люди здавали гроші, які були зараховані на спеціальний рахунок для будівництва мечеті. У листопаді 2008 року із зібраних у ході акції каменів по периметру ділянки була викладена символічна огорожа. Камені укладалися просто на землю, один на одного, без розчину.

Інформаційний пікет у Сімферополі продовжується до цих пір.

За матеріалами «Інтерфакс-релігія»

Посилання на тему:

Верховний комісар ОБСЄ підніме питання про будівництво Соборної мечеті

Ільясов просить кримського прем'єра вирішити проблему будівництва Соборної мечеті у Сімферополі

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

«Козаки поза законом» проти законної вимоги мусульман Криму

Мер Сімферополя знову затягує питання будівництва Соборної мечеті

Рішення влади щодо Соборної мечеті в Криму є тестом на справедливість - Рефат Чубаров

Ситуація з Соборною мечеттю у Сімферополі відзначена в доповіді Держдепартаменту США

Президента закликали вирішити конфлікт із Соборною мечеттю у Сімферополі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.