Міжнародна наукова конференція в Києві на ділі довела толерантний характер Ісламу в Європі

1
Міжнародний науковий захід став яскравим свідченням толерантності, що властива ісламу в Європі.
31.03.2011
Оцініть статтю: 
(232 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У середу, 30 березня в Ісламському громадському культурному центрі Києва відбулася Міжнародна наукова конференція «Іслам у Європі: вчора, сьогодні, завтра», під час якої обговорили актуальні проблеми і перспективи розвитку європейської мусульманської громади, питання її інтеграції в європейське суспільство.

Гостями та учасниками конференції стали представники провідних релігійних конфесій, відомі громадські та політичні діячі. Серед них - голова Асамблеї європейських імамів Хейсам Рахма, муфтій Духовного управління мусульман Азіатської частини Росії (ДУМ АЧР) Нафігулла Аширов, азербайджанський політолог Теймур Атаєв, прес-секретар Київської Патріархії, глава інформаційно-видавничого департаменту УПЦ КП єпископ Евстратій, директор Йорданського центру міжконфесійного співіснування отець Набіль Хадад, керівник відділу культури Посольства ФРН в Україні Геральд Геррманн, колишній міністр закордонних справ України Геннадій Удовенко, відповідальні працівники адміністрації президента України, Кабінету Міністрів України, посли мусульманських країн та інші.

Як зазначив Юрій Кочубей, почесний доктор Дипломатичної академії при МЗС України, «Європа давно знає мусульман... але стурбованість у європейських вищих ешелонах влади з приводу їх присутності почалася нещодавно, з тим, як мусульмани почали ставити питання про свій статус як колективу».

«При цьому Європа почала вести неправильну політику, спрямовану на асиміляцію тих, хто сповідує іслам», - акцентував він.

Але це не той сценарій, який хотіли би бачити мусульмани, що володіють такою цінною духовною спадщиною. Ця думка прозвучала в одному з численних привітань представників дипломатичних місій арабських країн в Україні, а саме виступі посла Саудівської Аравії Джудії Аль-Хазала, який також закликав зберігати ісламську спадщину і примножувати її.

Останнім часом у Європі сформувалася плеяда видатних ісламських мислителів і діячів. Успішно діють загальноєвропейські мусульманські організації - Федерація ісламських організацій Європи, Європейська Рада з досліджень та фатв, Асамблея європейських імамів.

Голова Асамблеї європейських імамів Хейсам Рахма висловив впевненість у тому, що становище мусульман у Європі покращиться, і діяльність духовних осіб ісламу буде сприяти мирному співіснуванню конфесій у регіоні.

У той же час, голова Всеукраїнської асоціації громадських організацій (ВАГО) «Альраїд» Ісмаїл Каді зазначив, що Україна є прикладом у тому, як «представники всіх конфесій, незважаючи на національність, мову, віросповідання, живуть у мирі та злагоді».

У вітанні від першого заступника міністра культури Юрія Богуцького прозвучало запевнення, що влада країни «і надалі буде сприяти мирній взаємодії різних етносів, культур і мов, чим завжди славилася Україна».

А центральну роль у формуванні гармонійного поліконфесійного мультикультурного українського суспільства керівник відділу культури Посольства ФРН в Україні Геральд Геррманн відвів громадським релігійним організаціям, що діють на території країни.

В цілому захід став яскравим свідченням толерантності, що властива ісламу в Європі. Спостерігаючи за тим, як духовні лідери різних конфесій і з різних країн сидять поряд та обмінюються дружніми вітаннями та обіймами, можна було не сумніватися у світлому «завтра» ісламу в Європі.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Завтра у Києві відбудеться Міжнародна наукова конференція на тему Ісламу у європейському суспільстві

У Києві відбудеться міжнародна наукова конференція на тему Ісламу у європейському суспільстві

Продовжено термін здачі робіт на V Всеукраїнський конкурс ісламознавчих досліджень

У Києві відбулася наукова конференція в області ісламознавства

Відбулася Міжнародна наукова конференція «Іслам у світі глобалізації»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.