Мусульмани Криму та всієї України сумують з приводу смерті голови Ради Міністрів АРК Василя Джарти

Мусульмани Криму та всієї України сумують з приводу смерті голови Ради Міністрів АРК Василя Джарти
24.08.2011
Оцініть статтю: 
(443 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» висловлює співчуття з приводу смерті голови Ради Міністрів АРК Василя Джарти, який помер у ніч на 17 серпня 2011 року після тривалої хвороби. Мусульмани України високо цінують його внесок в усунення бюрократичних перепон розвитку ісламської структури півострова, а також у вирішення соціально-побутових проблем кримських татар, які повернулися з депортації, йдеться у зверненні Асоціації.

Покійний прем'єр особистою участю сприяв зміцненню міжконфесійної рівноваги на півострові, він також активно прагнув розв'язати питання про виділення земель кримським татарам, які повернулися з депортації. Крім того, він працював над врегулюванням ситуації із самозахопленням земель шляхом досягнення домовленостей.

Саме після заклику Василя Джарти Міськрада Сімферополя на сесії 15 лютого 2011 року практично одноголосно прийняла рішення про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті, тим самим припинивши багаторічну бюрократичну тяганину з цього важливого для кримських мусульман питання.

«Довгі роки її (цю тему) мусували політики, але ніхто точно не сказав, чому міська влада та ради минулих скликань не вирішили питання виділення ділянки. Крим - багатонаціональна спільнота, але всі етнічні групи - частина народу України. Всі без винятку мають право на свою культуру і віросповідання. Переконаний, міськрада представляє інтереси сімферопольців, незалежно від національності. Політизувати ситуацію не варто. Упевнений, рішення буде доленосним, оскільки ми налаштовані на творення», - заявив він перед голосуванням.

Крім того, депутати вирішили надати кримському Муфтіяту додатковий бонус - Міськрада дала право на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для створення озеленених територій загального користування - бульвару, який планується розбити біля майбутньої соборної мечеті.

А вже 3 березня Василь Джарти, разом із головою Меджлісу Мустафою Джемільовим і муфтієм ДУМК Еміралі Аблаєвим, були присутні на церемонії закладення першого каменю дому Аллаха і капсули з посланням нащадкам.

Відспівували покійного голову Ради Міністрів у сімферопольському соборі Олександра Невського, на будівництво якого Василь Георгійович свого часу пожертвував велику суму з особистих заощаджень. Похорон відбудеться в четвер, 18 серпня, у місті Макіївка Донецької області.

І ДУМК, і кримськотатарський Меджліс висловили свої співчуття з приводу смерті кримського прем'єра, який міг приймати справедливі рішення незалежно від політичної кон'юнктури і був відкритий для діалогу у пошуку взаємоприйнятного врегулювання інтересів усіх, хто проживає на півострові. Він, будучи сам людиною віруючою, був уважний до проблем і потреб жителів Криму всіх віросповідань.

ВАГО «Альраїд» приєднується до ДУМК і висловлює співчуття рідним і близьким покійного Василя Джарти. Мусульмани України високо цінують його внесок в усунення бюрократичних перепон розвитку ісламської структури півострова, а також у вирішення соціально-побутових проблем кримських татар, які повернулися з депортації.

В Асоціації сподіваються, що його наступник продовжить зважену і збалансовану політику Василя Георгійовича в ім'я забезпечення прав і законних інтересів усіх жителів Кримського півострова.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

Прем’єр Криму: поклінні хрести – «політика, закамуфльована в релігію»

Голова ПАРЄ подякував Джарти за особисту участь у вирішенні питання про Соборну мечеть

Прем'єр Криму виключає застосування сили для вирішення земельного питання кримських татар

Радмін і Меджліс об'єднують зусилля у вирішенні проблем репатріантів

Голова Ради міністрів АРК привітав мусульман зі святом Ураза байрам

Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі повинне уже початися, – голова Ради міністрів АРК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.