На місці будівництва Соборної мечеті міськрада Сімферополя створює лісопарк

1
Місце будівництва Соборної мечеті на Ялтинській, 22
26.10.2010
Оцініть статтю: 
(323 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сімферопольські депутати виділили кошти на розробку технічної документації зі встановлення меж лісопаркової зони для створення лісопарку «Ювілейний». Таке рішення було ухвалене на сесії міськради 21 жовтня.

«За» висловилися 42 депутати з 56, що голосували, повідомляє Кримське інформаційне агентство.

Зокрема, на документи виділено 4,980 тис. грн. Об'єкт буде розташований на землях Сімферопольського державного лісомисливського господарства по вул. Ялтинській, 22. Замовником даних заходів виступає Управління міського господарства Сімферополя.

У бесіді з журналістами міський голова Сімферополя Геннадій Бабенко не пояснив рішення сесії з приводу встановлення меж лісопарку і не зміг точно повідомити, подавала міська рада апеляційну скаргу на рішення суду про виділення землі під будівництво мечеті чи ні.

«Я взяв відпустку. Документи готувалися без мене. Поки нічого не можу сказати. А до суду ми, здається, щось по мечеті направляли. Так, направляли», - цитує мера НовоРОСС.info.

«Невдале місце»

При цьому Сімферопольський голова, не зважаючи на рішення Господарського суду Криму на користь будівництва мечеті по вулиці Ялтинській, 22 і всупереч своїй обіцянці його виконувати, продовжує вперто наполягати на тому, щоб Соборна мечеть була побудована на ділянці по вул. Лугова, 6.

«Я вважаю, що Соборна мечеть повинна бути в столиці Криму, в Сімферополі й повинна бути достатньо пристойних розмірів, тому що у нас достатньо велика кількість кримських татар», – сказав Геннадій Бабенко.

І додав, що в татар, крім Криму, немає іншої землі. Однак мер продовжує наполягати, що Ялтинська для будівництва мечеті підібрана невдало. «Будувати треба в місті, але не в тому місці», – сказав він.

Довідка

Нагадаємо, міська рада IV скликання погодила ділянку по вул. Ялтинська, 22 під будівництво Соборної мечеті, проте міська рада Сімферополя V скликання відмовила Духовному управлінню мусульман Криму в узгодженні цієї земельної ділянки. Дана ділянка 10 січня 2008 року була оголошена лісопарковою зоною й отримала назву «Ювілейний», а для будівництва мечеті була запропонована інша ділянка землі, яка розташована на вулиці Луговій, 6.

При цьому 12 травня 2010 року Господарський суд Криму задовольнив позовну заяву ДУМК про виділення земельної ділянки на Ялтинській під будівництво Соборній мечеті, а також відмінив рішення міської ради Сімферополя про перенесення місця будівництва мечеті на вул. Лугову, 6, і створення паркової зони «Ювілейний» на вул. Ялтинській, 22.

У свою чергу, за інформацією представників меджлісу, сімферопольська влада подала апеляцію на дане рішення.

14 травня президент України Віктор Янукович доручив Раді міністрів Криму сприяти вирішенню питання будівництва у Сімферополі Соборної мечеті.

За матеріалами «КІА» і НовоРОСС.info

Посилання на тему:

Міжконфесійна рада Криму просить Януковича сприяти будівництву Соборної мечеті у Сімферополі

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

«Козаки поза законом» проти законної вимоги мусульман Криму

Місце будівництва Соборної мечеті повинна визначити сімферопольська влада, – кримський прем'єр

Мер Сімферополя знову затягує питання будівництва Соборної мечеті

Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі повинне уже початися, – голова Ради міністрів АРК

Рішення влади щодо Соборної мечеті в Криму є тестом на справедливість - Рефат Чубаров

Радмін допоможе Сімферопольській міськраді в оформленні документів на будівництво Соборної мечеті

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.