Недобудовану мечеть під Сімферополем підпалили, щоб дестабілізувати ситуацію у Криму, – вважають в ДУМК

1
Недобудована мечеть, що постраждала від пожежі
27.12.2010
Оцініть статтю: 
(279 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Духовне управління мусульман Криму розглядає пожежу, що сталася в недобудованій мечеті масиву Жигуліна Роща, (поблизу села Мирне Сімферопольського району), як «цілеспрямовану спробу дестабілізації міжконфесійного миру в Криму» і вимагає від правоохоронних органів «вжити невідкладних заходів, щоб установити осіб, що вчинили підпал, і передати їх під суд». Про це йдеться в офіційній заяві голови ДУМК, муфтія Криму Еміралі Аблаєва, поширеній сьогодні прес-службою Духовного управління.

У заяві, зокрема, повідомляється, що в результаті пожежі, що трапилася в ніч з 24 на 25 грудня 2010 року у будівлі мечеті «повністю вигорів і обвалився недавно завершений будівництвом дах і, внаслідок дії високої температури, що виникла від горіння дерев'яних конструкцій будівлі, істотно деформувалися верхні частини викладених стін і перегородок».

За попередніми підрахунками прямий збиток від пожежі складає близько 100 тисяч гривень.

У ДУМК заявляють, що «свідчення місцевих жителів і характер пожежі дозволяють з високою часткою вірогідності стверджувати, що причиною пожежі, що зруйнувала крівлю недобудованої мечеті й частково пошкодила її стіни, є підпал – умисне злочинне діяння, вчинене невстановленою особою або групою осіб».

«Те, що трапилося викликало особливий резонанс й обурення у мусульманській уммі Криму», - зазначається у заяві.

У свою чергу, ДУМК розділяє особливу стурбованість мусульман Криму тим, що «внаслідок безвідповідального відношення правоохоронних органів до розкриття попередніх актів вандалізму, зокрема спроба підпалу мечеті Сеїт-Сеттар, погромів, вчинених у лютому й квітні 2008 року на мусульманських кладовищах в с. Уваровка Нижньогірського району і в с. Чистеньке Сімферопольського району, дії провокаторів набувають характеру прямого нападу й несуть безпосередню загрозу людським життям».

При цьому мусульмани Криму виходять з того, що «дії провокаторів не мають ніякого відношення до істинної віри і в рівній мірі відкидаються послідовниками всіх віросповідань».

Духовне управління мусульман Криму підтримує рішення, що приймаються в ці дні мусульманськими общинами Криму про надання ними термінової допомоги у відновленні будівлі мечеті масиву Жигуліна Роща, зруйнованої внаслідок пожежі.

Мусульмани Криму закликають всіх жителів півострова, незалежно від віросповідання і національності, до збереження миру і злагоди.

За матеріалами прес-служби ДУМК

Посилання на тему:

Порушена кримінальна справа за фактом підпалу сімферопольської мечеті

Спроба підпалу мечеті в Сімферополі негативно відіб'ється на українсько-турецьких відносинах, – вважають в ДУМК

Головне завдання правоохоронців – знайти вандалів, що підпалили мечеть – Чубаров

ДУМК закликає кримчан до дружби і єдності

У Сімферополі невідомі підпалили мечеть

В Сімферополі підпалили медресе мусульманської громади «Баттал Челебі»

ОІК виступила на захист ісламських святинь на Кримському півострові

В Сімферополі сплюндрували мечеть

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.