Президент кардинально змінив склад Ради представників кримськотатарського народу

Президент кардинально змінив склад Ради представників кримськотатарського народу
27.08.2010
Оцініть статтю: 
(313 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Персональний склад Ради представників кримськотатарського народу скорочений з 33 до 19 чоловік. Про це мовиться в указі президента України Віктора Януковича №873/2010, обнародуваному 26 серпня.

До оновленого складу Ради увійшли представники партії «Міллі Фірка» Васві Абдураїмов, Ільмі Ідрісов і Сервер Ізедінов, екс-віце-прем'єр Криму, член КПУ Лентун Безазієв, представник Партії мусульман Криму Садик Берберов, головний редактор кримськотатарської газети «Голос Криму» Ельдар Сеїтбекиров.

Таким чином, з 19 членів нинішньої Ради лише 8 є представниками Меджлісу кримськотатарського народу (представницький орган кримських татар).

Також даним указом внесені зміни в Положення про Раду представників кримськотатарського народу від 7 квітня 2000 року (зі змінами, внесеними президентським указом від 21 вересня 2006 року), згідно з якими затвердження персонального складу Ради відбуватиметься не за поданням голови Ради, а за поданням особисто президента країни.

Крім того, в документі мовиться, що Голові Ради міністрів АРК Василю Джарти доручено в двотижневий термін скликати засідання Ради представників кримськотатарського народу.

Керівництво Меджлісу поки не прокоментувало дану ініціативу глави держави.

Нагадаємо, 20 серпня голова Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов попросив Президента України Віктора Януковича призначити дату проведення засідання Ради представників кримськотатарського народу при Президентові за участю глави держави.

3 серпня представники Меджлісу кримськотатарського народу відмовилися брати участь у зустрічі Президента України Віктора Януковича з представниками кримських татар. За словами голови Меджлісу Мустафи Джемільова, в останню мить був змінений склад учасників наради, що у результаті спричинило відмову представницького органу кримських татар від наміченого заходу. Так, крім Меджлісу, на зустріч виявилися запрошеними активісти інших кримськотатарських організацій, зокрема, декілька опозиційних Меджлісу груп.

«Різноманіття поглядів»

Реальним кроком по комплексному вирішенню проблем, що накопичилися, назвав указ Президента голова Ради міністрів АРК Василь Джарти. «Завдяки внесеним змінам до складу існуючої ради, глава держави зробив її ефективним інструментом з вирішення політико-правових, соціально-економічних, культурних, кадрових та інших питань депортованих кримських татар», - сказав він.

Як вважає прем'єр автономії, «Рада, склад якої не змінювався 10 років, вже була не в змозі забезпечити оперативне реагування на постійно змінювані обставини й виникаючі проблеми, пов'язані з облаштуванням кримських татар».

З урахуванням цього факту, а також після численних звернень з боку громадських організацій і авторитетних діячів Президент вніс зміни до існуючої ради, пояснив Василь Джарти.

Глава кримського уряду підкреслив, що «своїм Указом Президент зупиняє штучне нагнітання протестних настроїв серед кримських татар», оскільки «вперше за роки Незалежності рада відображає все різноманіття поглядів, що існують у кримськотатарському середовищі».

Крім того, зазначив В. Джарти, нова структура ради сприятиме її ефективному функціонуванню, зробить її такою, що реально працює, а не символічним органом, якою вона була до цього.

Прем'єр запевнив, що Радмін у повному об'ємі забезпечить виконання указу президента щодо організації і проведення засідання ради і максимально сприятиме її ефективній роботі.

Для довідки

Рада представників кримськотатарського народу при президентові України була створена указом другого глави держави Леонідом Кучмою 18 травня 1999 року.

До останнього часу вона не зазнавала змін, і складалася виключно з членів Меджлісу кримськотатарського народу. Її незмінним головою був народний депутат Мустафа Джемільов (фракція НС-НУ).

За матеріалами «Дзеркало тижня» і «УКРІНФОРМ»

Посилання на тему:

Меджліс попросив Президента про зустріч

Президент розпорядився до листопада внести до парламенту законопроект про відновлення прав депортованих

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

Янукович обіцяє вирішити насущні проблеми кримських татар

Меджліс відмовився від зустрічі з Президентом через переформатування списку учасників

Президент проведе зустріч з представниками кримськотатарського народу

Заступник голови Меджлісу: Янукович підійшов до проблем кримських татар половинчасто

В.Янукович зустрівся з представниками Меджлісу кримськотатарського народу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.