СБУ розпочала слідство у справі незаконного виселення кримськотатарського народу

1
За результатами досудового слідства СБУ та Генпрокуратура нададуть правову оцінку незаконному насильницькому виселенню народів Криму
06.07.2009
Оцініть статтю: 
(339 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

3 липня на виконання доручення Президента України Віктора Ющенка Служба безпеки України у взаємодії з Генпрокуратурою України розпочала збір матеріалів, які стосуються незаконних виселень у 1944 році кримськотатарського народу та інших етносів, які проживали на території Криму.

Як повідомляє офіційний сайт СБУ, «збираються та вивчаються документи про злочини тоталітарного режиму у 1944 році, встановлюються та опитуються свідки».

За результатами, відповідно до вимог національного законодавства, СБУ та Генпрокуратура нададуть правову оцінку незаконному насильницькому виселенню народів Криму.

Нагадаємо, що 2 липня Президент України Віктор Ющенко доручив голові СБУ Валентину Наливайченко та генеральному прокуророві Олександру Медведько порушити кримінальну справу за фактом незаконного виселення кримськотатарського народу та інших етносів з території Криму у 1944 р.

Як пише джерело, на виконання указів Президента України № 271/2009 «Про відзначення у 2009 році Дня пам’яті жертв політичних репресій» та № 281/2009 «Про заходи у зв’язку з 65-ми роковинами депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою» 18 травня ц.р. у Сімферополі відбулась виїзна Колегія Служби безпеки України. У її засіданні взяли участь лідери кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та Рефат Чубаров, муфтій мусульман Криму Еміралі Аблаєв, Постійний представник Президента України в АР Крим Леонід Жунько.

Виконуючи доручення Президента, СБУ розсекретила і передала кримськотатарській громаді унікальні архівні матеріали сфабрикованої радянськими репресивними органами справи стосовно кримськотатарської політичної організації «Міллі Фірка». За цією справою за звинуваченням у так званому «буржуазному націоналізмі» 1928 року було репресовано 63 особи - духовна еліта кримськотатарського народу.

За матеріалами офіційного сайту СБУ

Посилання на тему:

Новини

Президент доручив СБУ порушити справу за фактом депортації кримськотатарського народу

СБУ закликає ФСБ розсекретити архівні документи про депортації кримських татар

СБУ створює підрозділ по розслідуванню репресій проти кримських татар

Статті

Кримські татари: і через 65 років депортація триває?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.