«Соборну мечеть потрібно будувати там, де вона задовольнятиме побажання більшості», – мер Сімферополя

1
Влада міста веде переговори, щоб «врахувати всі побажання й побудувати мечеть там, де вона задовольнятиме побажання більшості», - Агєєв.
30.12.2010
Оцініть статтю: 
(230 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Влада Сімферополя проводить переговори з питання будівництва Соборної мечеті. Про це журналістам повідомив мер міста Віктор Агєєв у Сімферополі 30 грудня.

За його словами, створення по вулиці Ялтинська, 22 у Сімферополі паркової зони «Ювілейний» не вирішує питання цілком. Тому влада міста веде переговори, щоб «врахувати всі побажання й побудувати мечеть там, де вона задовольнятиме побажання більшості».

«З приводу Соборної мечеті ведуться переговори, однозначно рішення ніхто не ухвалив, є норма закону, яку необхідно виконувати, тому наші юристи займаються цим питанням, щоб дійсно гідно вийти із ситуації, щоб всі були задоволені ухваленим рішенням», – сказав Віктор Агєєв.

При цьому він вважає важливим «знаходити спільну мову» з усіма жителями Сімферополя.

Історія питання

Нагадаємо, в 2004 році, спочатку виконком, а потім і Сімферопольська міська рада узгодила місце розташування Соборної мечеті на вулиці Ялтинська й дали дозвіл на підготовку документів для проекту відведення даної земельної ділянки під будівництво. Духовне управління мусульман Криму протягом трьох років провело всі необхідні узгодження й подало їх уже в 2007 році на остаточне затвердження у Сімферопольську міськраду, яка тричі розглядала це питання й кожного разу відмовляла у виділенні землі.

10 січня 2008 року Сімферопольська міськрада без узгодження з муфтіятом ухвалила рішення про виділення іншої земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті - на вулиці Лугова, 6, хоча ця ж ділянка раніше вже була узгоджена міськрадою із профспілкою МВС для будівництва житла.

Духовне управління мусульман Криму подало судовий позов на рішення Сімферопольської міськради. Крім того, рішення сімферопольських депутатів було опротестоване прокуратурою Криму. У лютому 2008 року Госпсуд Криму зобов'язав міськраду виділити муфтіяту раніше узгоджену земельну ділянку на вулиці Ялтинська, проте міськрада опротестувала це рішення у Вищому апеляційному суді України, який повернув справу на розгляд до нижчестоячого суду. 24 липня 2008 року Сімферопольська міська рада ухвалила рішення щодо утворення лісопарку «Ювілейний» на земельній ділянці по вулиці Ялтинська, 22.

З 23 січня 2008 року кримські мусульмани почали мирну акцію протесту у формі інформаційного пікету на Ялтинській, 22 проти дій депутатів міської ради з вимогою виділити землю для мечеті. На цьому місці були встановлені намети й плакати з вимогами. При цьому у Криму почалася акція під назвою «Від кожного кримчанина – по одному будівельному каменю для будівництва Соборної мечеті у Сімферополі». В акції взяли участь не лише мусульмани, а й жителі Криму інших віросповідань.

Було зібрано близько 173 тис. каменів. Крім того, люди здавали гроші, які були зараховані на спеціальний рахунок для будівництва мечеті. У листопаді 2008 року із зібраних у ході акції каменів по периметру ділянки була викладена символічна огорожа. Камені укладалися просто на землю, один на одного, без розчину.

Інформаційний пікет у Сімферополі продовжується до цих пір.

При цьому 12 травня поточного року Господарський суд Криму задовольнив позовну заяву Духовного управління мусульман автономії до Сімферопольської міської ради про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті. Госпсуд зобов'язав мерію укласти з муфтіятом договір оренди на земельну ділянку по вулиці Ялтинська, 22, а також відмінив раніше ухвалене рішення міськради про утворення лісопаркової зони «Ювілейний» на цьому місці.

Тодішній мер Сімферополя Геннадій Бабенко заявив, що міська влада не має наміру оскаржити судове рішення і виконуватиме його.

14 травня 2010 року президент України Віктор Янукович підписав указ, у якому доручив Раді міністрів Криму сприяти вирішенню в установленому порядку питань будівництва у Сімферополі Соборної мечеті.

За матеріалами «КІА»

Посилання на тему:

Рішення про будівництво Соборної мечеті в Сімферополі відклали до затвердження генплану міста

Кримська влада порушила обіцянку Президента мусульманам

На місці будівництва Соборної мечеті міськрада Сімферополя створює лісопарк

Ільясов просить кримського прем'єра вирішити проблему будівництва Соборної мечеті у Сімферополі

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

Місце будівництва Соборної мечеті повинна визначити сімферопольська влада, – кримський прем'єр

Мер Сімферополя знову затягує питання будівництва Соборної мечеті

Будівництво Соборної мечеті у Сімферополі повинне уже початися, – голова Ради міністрів АРК

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.