ТIКА виділила 3 млн. доларів на розвиток освіти в Криму

1
ТІКА активно сприяє відродженню і розвитку кримськотатарської мови і культури.
23.02.2010
Оцініть статтю: 
(421 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Починаючи з 2006 року, Турецьке управління співробітництва і розвитку (ТIКА), кримський офіс якого знаходиться в Акмесджиті (Сімферополі), профінансувало у Криму 41 проект, спрямований на розвиток освіти у регіоні, на суму 3 млн. доларів.

Як повідомив ІА QHA помічник координатора Програми ТIКА Хаджі Байрам Болат, у 2009 році у Криму ТIКА закінчила ремонт двох шкіл у м. Кезльові (Євпаторії) і с. Булганак (Кольчугіно) із кримськотатарською мовою навчання, дитячий садок у м. Карасубазарі (Білогірську) був повністю обладнаний, одна зі шкіл у Бахчисарайському районі була оснащена системою питної води та багато іншого.

Допомога

ТІКА активно сприяє відродженню і розвитку кримськотатарської мови і культури, надає допомогу кримськотатарським молодіжним організаціям, національним школам, Меджлісу кримськотатарського народу, Лізі кримськотатарських жінок, Духовному управлінню мусульман Криму (ДУМК).

Крім того, у місцях компактного проживання кримських татар ТІКА допомагає вирішити насущні соціальні проблеми народу, пов'язані з водою, газом тощо.

Як відзначає джерело, за підтримки Управління працює і розвивається факультет кримськотатарської і турецької філології у Кримському інженерно-педагогічному університеті. ТІКА привозить книги з Туреччини для навчання студентів турецькій мові, а також сприяє розширенню навчальних книг кримськотатарською мовою. Однак, як відзначив Хаджі Байрам Болат, книг кримськотатарською мовою дуже не вистачає, для вирішення цієї проблеми викладацькому складу КІПУ було доручено підготувати випуск книги.

Крім того, згідно проекту розвитку Криму на 2009 рік велися археологічні розкопки на території Зинджирли медресе, які відкрили нові сторінки історії однієї з найстаріших освітніх установ Європи.

Довідка. Заснована у 1992 році ТIКА працює у багатьох країнах Африки, Азії і Європи. ТIКА була сформована для надання допомоги з метою розвитку, насамперед, у країнах, що розвиваються, де розмовляють тюркськими мовами і країнах, які межують з Туреччиною, а також розширення співробітництва в рамках проектів і програм в економічній, комерційній, технічній, соціальній, культурній і освітній сферах.

У Криму ТIКА проводить свою діяльність із 1995 року.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Писемність кримсько-татарської мови перекладуть на латиницю

Асоціація «Альраід» й Ісламський банк розвитку реалізують проект з відновлення кримсько-татарських шкіл

Для кримських татар побудують 150 теплиць

Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму

Викладачі кримськотатарської мови нарікають на мізерну кількість предметних годин

Для відродження і розвитку кримськотатарської мови кримські татари потребують підтримки України та міжнародних організацій

В Криму проходить симпозіум «Філологія, історія й культура кримських татар: традиції і сучасність»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.