У Бахчисараї розпочалася міжнародна конференція сходознавців

У Бахчисараї розпочалася міжнародна конференція сходознавців
20.09.2011
Оцініть статтю: 
(282 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У Бахчисараї сьогодні розпочала роботу Міжнародна конференція «Ісламський текст і арабська графічна традиція». Конференція, організована Бахчисарайським історико-культурним заповідником разом із Фондом «Марджані» з метою залучення фахівців до вивчення матеріалів періоду Кримського ханства, проходить із 20 по 22 вересня на базі Зинджирли медресе.

Відкрив конференцію генеральний директор Бахчисарайського історико-культурного заповідника Валерій Науменко та відомий вчений-археолог, завідуюча відділом археології середньовічного міста Бахчисарайського історико-культурного заповідника, начальник Бахчисарайської археологічної експедиції Аліє Ібрагімова.

У конференції беруть участь вчені і фахівці з Росії, України, Вірменії, Литви, Узбекистану, Латвії, Дагестану (РФ) і Болгарії.

Сьогодні у ході конференції обговорювалися три теми.

Зокрема, ісламознавець, іраніст, кандидат філософських наук Павло Башарін виступив із доповіддю на тему: «Анонімні суфійські єврейсько-арабські тексти із рукописного фонду А.С. Фірковича із зібрання РНБ».

Е. Аметов повідав учасникам конференції про переклади листів кримських ханів Ісляма III Гірая і Каплана I Гірая, адресованих шведським королям Карлові XI і Карлові XII.

Тему «Радянські мусульмани пишуть Сталіну: порівняльний аналіз телеграм ДУМСК, із даних літом 1944 року в Буйнакську на мовах народів Дагестану на аджамі» розкрив кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту сходознавства РАН Володимир Бобровников.

На завтрашній день у рамках конференції заплановане відкриття виставки друкованого шамаіля (настінне панно, картина-висловлювання охоронно-ритуального значення) з колекції Фонду «Марджані», а також рукописної і стародрукарської книги із бібліотеки Зинджирли медресе.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Провідні сходознавці вивчать письмові джерела часів Кримського ханства

У Москві видадуть повний каталог книг бібліотеки Зинджирли медресе

У Бахчисараї обговорили історичні зв'язки Кримського Ханства з Румунією

Щоденник останнього кримського хана зробив фурор у науковому співтоваристві

Статті

Мусульманська цивілізація Криму. Період Кримського ханату

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.