У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок

1
фото-репортаж >>>
У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок
У Харкові провели семінар із шаріату для активних мусульманок
1
04.01.2012
Оцініть статтю: 
(335 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

25 грудня у м. Харкові в Ісламському культурному центрі «Аль-Манар» відбувся семінар із шаріату для активісток жіночих відділів. Його учасниці змогли не тільки отримати безліч корисної та цікавої інформації, а й познайомитися і поспілкуватися із новими сестрами-мусульманками. Крім цього, вони обговорили роботу жіночих відділів громадських організацій, що входять до складу ВАГО «Альраїд», обмінюючись ідеями, планами і досвідом.

Відкрив семінар гість із Сімферополя Саїд Кадр із лекцією про нікях. Він розкрив умови, виконання яких є обов'язковим для дійсності одруження, а також що включає власне обряд «нікях».


Він нагадав, що шлюб не тільки робить людей дозволеними один для одного, але й накладає певні обов'язки на кожного з них, і ними ні в якому разі не можна нехтувати.


Слід за цим директор ІКЦ «Аль-Манар» доктор Шаді Отман розкрив тему віропереконання у лекції «Якість віруючого − здорова акида».


На початку він запропонував присутнім поміркувати над змістом сури «аль-Фатіха», яку кожен мусульманин читає щодня не менш 17 разів на п'яти обов'язкових молитвах. Кожен аят цієї сури стверджує Єдинобожність, а з останнього випливає мета для кожного з віруючих.


У сурі також стверджуються найважливіші з атрибутів Всевишнього, які повинні стати основою для єдності всіх мусульман світу. Адже люди можуть розходитися у розумінні тих чи інших Його атрибутів − але не у згаданих у цій сурі.


Правовірні повинні розуміти атрибути Всевишнього виключно так, як Він сам про себе сказав, а не так, як їм зручніше це собі уявляти. Саме це є шляхом «саляфів» і «табіінів». Доктор Отман також підкреслив, що навіть найсерйозніші з наявних розбіжностей не повинні вносити розкол серед мусульман, адже сила ісламської умми − в її єдності.


Під час перерви учасниці змогли душевно поспілкуватися одна з одною і познайомитися з новими сестрами по вірі.


У другій частині семінару Саїд Кадр роз'яснив значення мазхабів в еволюції фікха і вирішенні життєвих питань для кожного з мусульман; дав відповідь на питання, чи обов'язково суворо дотримуватися якогось мазхабу.


Лектор спростував помилкове твердження про те, що можна додержуватися лише висновків вчених, які належать до одного мазхабу, бо Шаріат не примушує нас дотримуватися думок будь-кого з людей або груп людей у ​​всьому.


На закінчення Шаді Отман і Саїд Кадр провели невелику лекцію на тему «Омивання покійного», присвячену основним питанням і необхідним умовам ритуального обмивання тіла покійного мусульманина.


Підводячи підсумки семінару, учасниці активно задавали питання на цікаві для них теми, обговорювали їх, і слухали відповіді лекторів.


Мусульманки дякували Всевишньому за надану можливість проведення семінару та отримання корисних знань, і вознесли молитви за те, щоб Він дав можливість знову зібратися для Його вдоволення і зміцнив сестринські узи між ними.


За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

На конференції в Донецьку мусульманки отримали поради про те, як справлятися з викликами сучасності

Культурно-просвітницький семінар у Криму дав можливість мусульманкам відчути атмосферу Ісламу

У Харкові відбувся семінар-тренінг для мусульманок, які працюють на шляху Всевишнього

У Харкові відбулася перша весняна устріч для мусульманок

У Вінниці пройшла весняна зустріч для мусульманок

Українські мусульманки розвиваються й удосконалюються в ім'я Всевишнього

«Досягнув успіху той, хто очистив душу...» - семінар для мусульманок

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.