У Києві відбулося чергове слухання у справі про хіджаб

1
25-річна Сусанна Ісмаілова з Бахчисараю подала позов проти МВС за право сфотографуватися на паспорт у хіджабі - традиційній хустці мусульманок
01.05.2010
Оцініть статтю: 
(473 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

26 квітня в Окружному адміністративному суді міста Києва відбулося чергове слухання справи за позовом мусульманки Сусанни Ісмаілової стосовно наказу №600 МВС України, який забороняє вклеювати фотографію в хіджабі в основний документ, що засвідчує її особистість. Про це пише інформагентство QHA з посиланням на видання «Відродження».

Фахівець в області права, представник Ісмаілової у суді Енвер Умеров роз'яснив, що зараз мова не йде про невідповідність деяких пунктів даного наказу МВС закону Про свободу совісті й Конституції України. Питання стоїть про на законність самого наказу №600. Тому що він не був доведений до населення з порушенням ст. 57 Конституції України й порушенням указу Президента, підписаного Леонідом Кучмою, «Про порядок офіційного опублікування нормативних актів і про набрання чинності». «З порушенням вимог цього указу, що має чинність закону, даний наказ МВС може бути визнаний незаконним», - повідомив правозахисник.

Умеров розповів, що до нього звернулося 1500 жінок-мусульманок із Криму й України з проханням, щоб він представляв їхні інтереси в суді.

«Суддя усно вирішив питання про відмову 752 жінкам, які висловили бажання приєднатися у якості третіх осіб до даного судового процесу», - повідомив Е.Умеров.

За його словами, заяви від 752 жінок, що виявили бажання приєднатися до процесу у якості третіх осіб, були поновлені. У зв'язку з цим 26 квітня Умеров знову звернувся з клопотанням до суду про те, щоб суд вирішив питання щодо цих людей. «Він знову відповів усно. Тоді мною було заявлене клопотання про відвід цього судді й заміну всього судового складу», - розповів Умеров.

Він зазначив, що після відводу ситуація кардинально змінилася. «Нарешті суд повернувся до нас обличчям і почав розглядати справу так, як це має бути», - підкреслив юрист.

При цьому, він повідомив, що суд відклав судове засідання.

Щодо питання відмови про прийом 752 заяв про приєднання до судового процесу у якості третіх осіб було подане звернення до Конституційного суду.

«До мене звернулися 2287 жінок із проханням, щоб я від їхнього імені звернувся в Конституційний суд. Цей лист, підписаний 2287 жінками, знаходиться у Конституційному суді й, можливо, ця справа стане предметом розгляду Конституційного суду України», - резюмував Енвер Умеров.

Відзначимо, що у даній справі вже пройшло 5 слухань, останнє з яких відбулося 26 квітня.

Нагадаємо, що 25-річна Сусанна Ісмаілова з Бахчисараю подала позов проти МВС за право сфотографуватися на паспорт у хіджабі - традиційній хустці мусульманок. В такому праві їй відмовили за місцем проживання - у паспортному столі Бахчисараю, коли після досягнення 25-річчя необхідно було вклеювати друге фото.

Адвокат Ісмаілової Енвер Умеров одержав величезну кількість заяв від мусульманок із Криму, Донецька, Запоріжжя, Києва, Харкова, Луганська, які хочуть приєднатися до її позову.

Позитивний досвід вирішення аналогічного питання в Росії й багатьох країнах Європи дозволяє їм сподіватися, що й в Україні буде створений прецедент.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

Кримські татари Києва закликали Муфтіят сприяти позитивному вирішенню питання про хіджаб

Відомчі документи МВС, які обмежують права віруючих, мають бути скасовані, - міністр юстиції

Мусульманка судиться за право сфотографуватися для паспорта у хіджабі

Статті

Чи несе хіджаб загрозу для України?

Судовий процес «хіджаб проти МВС»

Заборона фотографуватися на паспорт у хіджабі - порушення конституційного права мусульманки

А.Ісмаїлов: мусульманський одяг – це релігійний припис

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.