У Криму здійснено два напади на мусульманок

У Криму здійснено два напади на мусульманок
15.06.2011
Оцініть статтю: 
(215 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У Сімферополі скоєно розбійний напад на мусульманок. Про це інформагентству QHA повідомили у «Правозахисному русі Криму».

Зокрема, правозахисники зазначають, що один із нападів було скоєно 31 травня в районі вулиць Москальова і Широка. У даному районі від рук нападників постраждала жінка 1980 року народження. У жінки зірвали головну хустку «хіджаб» - релігійний атрибут, приписаний за законами Ісламу.

Постраждала відзначає, що перед тим як зірвати хустку, невідомі кричали в її бік: «Зніми хустку, дурна!».

Крім того, жінці завдали удару по голові пляшкою з-під пива і намагалися зіштовхнути у відкритий люк на дорозі. При цьому нападники ображали мусульманку, погрожували швидкою розправою над всіма мусульманами. Промовляючи такі слова, як наприклад: «Що вам заборонено пити, заборонено гуляти! На, пий!», та обливали жінку пивом.

Нападники, за словами правозахисників, забрали у жінки із сумочки цінні папери і гроші. Врятувати жінку вдалося водієві одного із автомобілів, що проїздили повз, він підібрав її та довіз до будинку.

Як відзначають правозахисники, постраждала звернулася до відділення міліції. Від неї було прийнято заяву та видано направлення для проходження медичного огляду.

За словами потерпілої, у відділенні не хотіли приймати заяву, але, завдяки її твердій наполегливості, воно було прийнято.

Жінка зазначила, що пов'язує те, що сталося зі своєю ідентичністю, оскільки це не перший випадок, коли звертається увага на її релігійну атрибутику.

У міліції відмовляються пов'язувати напад з віросповіданням потерпілої

У Головному управлінні МВС України в Криму QHA повідомили, що в міліцію надійшла заява від потерпілої, проте в ньому не йдеться про будь-яке релігійне або міжнаціональне підґрунтя.

«Заява надійшла через три дні після події. Як повідомила потерпіла, на неї напали невідомі і вчинили грабіж, у неї вкрали сумочку, в якій знаходилися мобільний телефон та гроші в сумі десяти гривень», - розповіла начальник відділу зв'язків з громадськістю кримського главку МВС Ольга Кондрашова.

Начальник відділу повідомила, що ця заява була зареєстрована в установленому законом порядку і прийнята до розгляду.

«Зараз розглядається питання про порушення кримінальної справи», - поінформувала Кондрашова.

Другий напад на мусульманку відбувся в людному місці

Другий випадок стався 1 червня із дівчиною 1991 року народження.

Правозахисники розповідають, що дівчина, рятуючись від сильної зливи з градом, спустилася в пішохідний перехід у районі Куйбишевського ринку. У підземному переході назустріч їй вийшов чоловік і завдав їй різкого удару в підреберну область. Дівчина присіла від болю. Жінка, що стояла поруч, вигукнула: «Молодий чоловіче, що ви робите!», після чого нападник зник у натовпі.

Дівчина описала зовнішність нападника. Постраждала вказала на те, що вона єдина в цей час була в переході у хустці. Обурення викликає той факт, що перехід був повний людей, які також ховалися від негоди.

Мусульманка зазначає, що її не вперше ображають, дивляться з ненавистю, глузують. Це, на жаль, за словами дівчини, стало нормою в суспільстві, і вона навіть перестала звертати увагу. Але після випадку в переході дівчина перебуває в стресовому стані.

Стосовно даного випадку правоохоронці не мають жодної інформації, оскільки, за словами начальника відділу зі зв'язків з громадськістю ГУ МВС в АРК Ольги Кондрашової, постраждала не зверталася із заявою до міліції.

«Про цю подію ми дізналися через Інтернет», - відзначили в кримській міліції.

Антиісламські настрої збуджують ЗМІ

Правозахисники переконані, що ці події є наслідком систематичного розкручування в ЗМІ спотвореної інформації про іслам і мусульман, де вони дуже часто описуються з негативного боку. Це веде до формування в суспільстві ісламофобії і провокує агресивну реакцію на мусульманську атрибутику.

«Правозахисний рух Криму» глибоко стурбований тим, що відбувається, і закликає всі громадські та релігійні організації Криму, незалежно від національної та конфесійної ідентичності, висловити своє негативне ставлення до проявів ксенофобії та нетерпимості.

Прагнення до діалогу здатне зжити насаджені фобії та стереотипи, йдеться у зверненні правозахисників.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

У Криму знову намагаються розпалити міжконфесійний конфлікт

ЗМІ роздувають «міжрелігійний конфлікт» із убивства дитини психічнохворим

Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.