Україна й Королівство Саудівська Аравія домовилися про співробітництво у сфері дослідження й використання космічного простору у мирних цілях. Відповідна міжурядова угода була підписана в ході візиту у столицю Саудівської Аравії делегації на чолі з генеральним директором українського космічного відомства Юрієм Алексєєвим.
Як повідомляє Національне космічне агентство України, підписали угоду від імені Уряду України генеральний директор Національного космічного агентства України Алексєєв Ю.С., від імені Уряду Королівства Саудівська Аравія Президент Науково-технологічного центра ім. Короля Абдулазіза д. Мухаммед Ібн Ібрагім Аль-Суваєль.
Угода відкриває широкі можливості для вчених з обох країн, що працюють у галузі космічних досліджень, проводити наукові симпозіуми й конференції, обмінюватися науково-технічною інформацією й результатами проведених досліджень.
До основних напрямків перспективного партнерства сторони віднесли співробітництво у сфері фундаментальної космічної науки, дистанційному зондуванні Землі (ДЗЗ), спільне створення космічної техніки, зокрема, мікро- і мінісупутників для комерційних і наукових цілей.
Крім того, країни планують співробітничати у галузі космічних пускових послуг і створенні космічної наземної інфраструктури.
За інформацією ІА «Тренд», під час підписання угоди Юрій Алексєєв зазначив, що він дуже високо оцінює перспективи наукового співробітництва України із Саудівською Аравією, яка «в останні роки досягла значних успіхів у галузі космічних досліджень».
Зі своєї сторони віце президент Наукового центра принц Туркі бін Сауд бін Мухаммед заявив, що саудівські вчені налагоджують міжнародне співробітництво з лідерами світового науково-технічного прогресу, виконуючи комплексний план із розвитку національної науки, техніки й інновацій за 16 стратегічними напрямками.
«Одним із цих стратегічних напрямків є розвиток космічної техніки й авіації», - сказав він.
В рамках візиту, що відбувся з 1 по 4 листопада, українська делегація відвідала Науково-технологічний центр ім. короля Абдулазіза, де саудівською стороною було проведено презентацію Центру.
Також на запрошення приймаючої сторони українська делегація відвідала Нафтохімічний науково-дослідний інститут, Національний Центр нанотехніки та Інститут космічних досліджень, де ознайомилась з досягненнями Королівства Саудівська Аравія у різних галузях науки і техніки.
Додамо, що Україна також планує співробітничати у сфері дослідження й використання космічного простору в мирних цілях з Китаєм.
Крім того, Канада планує інвестувати 350 млн канадських дол. (341 млрд дол.) у створення першого українського супутника, який буде обслуговувати всі телекомунікаційні проекти під час Євро-2012. Створення супутника повинне стати однієї із частин українсько-канадського проекту, спрямованого на мирне освоєння космосу.
За матеріалами ЗМІ
Посилання на тему:
Новини
В. Янукович сподівається на ефективне співробітництво з країнами Сходу
Україна представляє інвестиційні проекти Близькому Сходу
Українські товари освоюють мусульманський Схід
Україна розвиватиме тісне співробітництво з арабським світом
У ТПП України відбудеться круглий стіл на тему українсько-арабського економічного співробітництва
В УНІАН відбулася прес-конференція «Інвестиційний потенціал України для країн арабського світу»
Iнвестиції за законами шаріату
Статті