Україна й Туреччина підписали Декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня

1
Україна й Туреччина домовилися прискорити роботу зі створення зони вільної торгівлі й відмінити візовий режим.
26.01.2011
Оцініть статтю: 
(302 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Вчора у Києві відбулася зустріч президента України Віктора Януковича з прем'єр-міністром Туреччини Реджепом Ердоганом. Переговори між вищим керівництвом двох країн виявилися вельми результативними. За їх підсумками було підписано шість двосторонніх документів, зокрема Декларацію про створення Стратегічної ради високого рівня під керівництвом президента України і прем'єр-міністра Туреччини.

Як зазначає «Комерсант-Україна», подібні двосторонні органи Київ створює лише з ключовими партнерами; до вчорашнього дня Анкара до їх числа не входила.

В ході зустрічі сторони досягли принципової домовленості про підписання угод про створення зони вільної торгівлі між Україною й Туреччиною. Причому Туреччина висловила бажання завершити цей процес уже в 2011 році.

У свою чергу, Віктор Янукович підкреслив, що Україна також зацікавлена в розвитку і збільшенні товарообігу з Туреччиною. «Договір про ЗВТ через п'ять років дозволить подвоїти наш товарообіг з $5 млрд до $10 млрд. А через десять років – знову подвоїти, до $20 млрд», - сказав Янукович.

Зі свого боку Реджеп Ердоган заявив про рішення за 10 років вийти на рівень $40 млрд. «Адже ми - дві великі країни з великим потенціалом. І нам є, що розвивати», - додав він.

Україна й Туреччина також домовилися про прискорення підготовки угод про безвізовий режим і реадмісію. Турецька сторона вже підготувала проект комплексної угоди про безвізовий режим для всіх категорій громадян і чекає відповіді Києва.

Варто зауважити, що обидва документи важливіші для Анкари, ніж для Києва, тому Віктор Янукович у ході вчорашніх переговорів зажадав від Туреччини прийняти компенсаційний пакет, здатний принести Україні економічну вигоду. Найбільш вірогідним компенсаційним механізмом аналітики називають преференції українським підприємствам при реалізації інфраструктурних проектів на турецькій території.

Зокрема, мова йде про участь українських виробників труб у будівництві трубопроводу Nabucco. Не виключено також, що Туреччина запропонує Україні контракт у військовій сфері. Тут, за словами Віктора Януковича, обговорюються проекти створення нового танку, а також ракетного комплексу силами українських і турецьких підприємств.

Ще одним підсумком зустрічей турецької делегації з вищим керівництвом України стало підписання угоди про організацію міжнародного прямого вантажного залізнично-паромного сполучення.

Крім того, Київ і Анкара домовилися проводити спільну енергетичну політику у третіх країнах. Хоча першу атомну електростанцію у Туреччині будуватимуть росіяни, український потенціал у цій галузі туркам також цікавий: під час візиту урядової делегації до Києва представники двох країн підписали меморандум про взаєморозуміння у сфері енергетики та програму співпраці з питань атомної енергетики.

До того ж у рамках зустрічі була підписана програма реалізації меморандуму про наміри щодо співробітництва у сферах технічної регуляції, стандартизації, метрології, оцінки відповідності й захисту прав споживачів, а також угода про співробітництво між українським державним агентством «Укрінформ» і турецьким інформаційним агентством.

За матеріалами «Комерсант-Україна», «Економічні відомості» й «День»

Посилання на тему:

В.Янукович проводить переговори з прем'єр-міністром Туреччини Р.Ердоганом

В ході візиту прем'єр-міністра Туреччини до України, сторони обговорять співробітництво і безвізовий режим

Український і турецький спікери розраховують на поглиблення співпраці

Україну з офіційним візитом відвідає прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган

Туреччина чекає відповіді України щодо скасування віз

В Києві обговорили актуальні питання турецько-українських відносин

Прем'єр Туреччини: політпроцес в Україні проходить у рамках демократичних норм

Україна й Туреччина на шляху до стратегічного партнерства

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.