Українські мусульмани рішуче засуджують теракт у московському метро

1
У своїй заяві ВАГО «Альраід» і ВГО «Український центр ісламознавства» закликають росіян усіх національностей і віросповідань у цей важкий період зберегти витримку, спокій і не піддаватися на провокації з боку темних сил, що прагнуть ввергнути Росію в безодню розбрату й хаосу.
29.03.2010
Оцініть статтю: 
(264 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Всеукраїнська Асоціація громадських організацій «Альраід» і Всеукраїнська громадська організація «Український центр ісламознавства» виступили з рішучим засудженням «нелюдського» терористичного акту, скоєного 29 березня в московському метро, у результаті якого загинули й були покалічені десятки безневинних людей. В організаціях вважають, що дане злодіяння спрямоване «на розпалення міжнаціональної й міжрелігійної ворожнечі в російському суспільстві».

Цей злочин вчинений у той період, коли Росія напружено шукає шляхи досягнення соціально-політичної стабільності, динамічного розвитку своєї економіки й культури. Росія послідовно реалізує курс на налагодження стратегічного партнерства з ісламським світом, активно беручи участь у пошуках рішення складних проблем, пов'язаних з визначенням якісно нового рівня у відносинах.

«Ми впевнені, що в тих нелюдів, які стояли за цим злочином, немає ні національності, ні релігії. Адже всі світові релігії рішуче засуджують тероризм, убивство безневинних людей у політичних цілях. Священний Коран прирівнює вбивство однієї безневинної людини до вбивства всього людства. Людське життя в ісламі розцінюються як найвищий дар Творця», - мовиться у зверненні, текст якого приводиться на сайті arraid.org.

У своїй заяві ВАГО «Альраід» і ВГО «Український центр ісламознавства» закликають росіян усіх національностей і віросповідань у цей важкий період зберегти витримку, спокій і не піддаватися на провокації з боку темних сил, що прагнуть ввергнути Росію в безодню розбрату й хаосу. «Закликаємо керівників мусульманських організацій Росії виявити максимальну ретельність у збереженні миру і злагоди на російській землі й у захисті доброго імені Ісламу й мусульман».

Українські мусульмани висловлюють своє глибоке співчуття братньому російському народу й вірять, що він мужньо переживе цю трагедію.

Хвиля ісламофобії

За даними сайту МНС Російської Федерації, у результаті двох потужних вибухів, що прогриміли о 7.55 і 8.40 на станціях «Луб’янка» і «Парк культури» московського метрополітену 36 чоловік загинули й 32 поранені.

Серед жертв терактів є також і мусульмани. Так, у списку загиблих значиться громадянин Таджикистану Абдурахмонов Умед Хусейнович, 1986 р.н. Особистості ще 16 померлих встановлюються.

Теракт у Москві вже викликав нову хвилю ісламофобії, жертвами якої стали дві мусульманки в хустках, на яких у вагоні метро накинувся один з пасажирів. Він буквально викинув жінок з вагона на наступній станції. Інші пасажири на те, що відбувалося не відреагували. Крім того, як стверджує очевидець, співробітників міліції на станції не виявилося.

За матеріалами ЗМІ

Посилання на тему:

Новини

Мусульманський вчений назвав смертників, що влаштовують вибухи, “невірними”

У Великобританії видається фатва, що забороняє теракти смертників

Духовне управління мусульман «Умма» закликає не розпалювати ісламофобію в Україні

Саудівський вчений заборонив мусульманам підтримувати “Аль-Каїду”

Статті

Культура толерантності в Ісламі

Коранічне тлумачення питань миру, ненасильства і міжнародної безпеки

Цілі і способи джигаду

Ознаки псевдоісламського екстремізму

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.