В Донбасі завершився 6-й сезон релігійно-просвітницького каравану «Милість для світів»

1
Мавлід ан-Набі в Ісламському культурному центрі м. Донецька

5 березня 2011 року в Ісламському культурному центрі м. Донецька відбувся завершальний захід 6-го сезону релігійно-просвітницького каравану «Милість для світів», присвяченого місяцю народження пророка Мухаммада, хай благословить його Аллах і вітає. Організаторами каравану виступили Духовне управління мусульман України «Умма» і Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд».

Увазі мусульман були запропоновані лекції, підготовлені муфтієм ДУМУ «Умма», – Ісмагіловим Саїдом, імам-хатибами і керівниками Ісламських культурних центрів Донецька і Луганська – Хамзою Іса, Мухаммадом Альустазом, Хуснутдіновим Рустамом, Хабібутдіновим Ринатом, керівником жіночого відділу в Донбасі Танзілею Іса, імамом і головами місцевих мусульманських релігійних общин. У лекціях розкривалися теми про життя і гідність пророка Мухаммада, мир йому і благословення, становище мусульман у нашій країні, про необхідність підвищення духовності й самосвідомості, про необхідність виховання дітей і молоді згідно норм Ісламу. В рамках заходів відбувся також виступ дитячих і молодіжних колективів і показ відеороликів.

Караван пройшов у таких містах Донбасу як Луганськ, Макіївка, Свердловськ, Кіровськ, Константинівка та Донецьк.

Луганськ

Урочистості у Луганську

У Луганську захід відбувся 18 лютого 2011 року в соборній мечеті міста за сприяння мусульманської общини «Салам». На нього зібралися близько 200 чоловік.

Захід почався безпосередньо після проведення п'ятничної молитви з вітальних слів голови общини «Салам» – Рашидова Сейфулли Фейзуллаєвича й представника ВАГО «Альраїд» у Донбасі – Іси Хамза. Основним же лектором виступив муфтій ДУМУ «Умма» – Ісмагілов Саїд-хазрат, який роз'яснив важливість подібного роду заходів з метою нагадування мусульманам про високі цінності Ісламу, слідування Корану та життєвий шлях пророка Мухаммада, мир йому і благословення.

Макіївка

Урочистості у Макіївці

Захід для мусульман Макіївки організувала 19 лютого 2011 року в актовому залі Палацу піонерів мусульманська релігійна община «Ас-Салям». Всього зібралося близько 150 чоловік.

Програма розпочалася з читання коротких сур із Книги Аллаха, які прочитали найменші її учасники. Далі зі словами привітання і поздоровлення виступили голова общини «Ас-Салям» – Бадамшин Адель Хасанович, муфтій Духовного центру мусульман України – Абдікєєв Руслан-хазрат, начальник внутрішньої політики при Макіївській міській раді – Фомін Артем Валерійович, представник ВАГО «Альраїд» у Донбасі Іса Хамза, товариство німців м. Макіївки «Немон».

Продовжили програму вірші про пророка Мухаммада, мир йому і благословення Аллаха, у виконанні дітей. Татарський музичний колектив «Бяхет» виконав пісні на татарській мові. Запрошений студентський танцювальний колектив «Аль-Амаль» з м. Донецька станцював національний арабський танець «Дабка».

Духовну частину програми продовжили невеликі проповіді про силу єдності в Ісламі, пошану до жінок, підготовлені активістами общини – Махмудовим Алімджаном і Джаббаровим Рустамом. На завершення програми ведучий, у ролі якого виступив імам Макіївської мечеті Ахмеджанов Дамір, прочитав дуа.

Свердловськ

Урочистості у Свердловську

У Свердловську урочистий захід, приурочений до Мавлід ан-Набі, пройшов 19 лютого 2011 року у мечеті міста за сприяння мусульманської общини «Іхляс» в особі її голови Бахтігозіна Саїда Абдулкадировіча. На зустрічі були присутні близько 70 чоловік.

Захід почався з аятів благословенного Корану, прочитаних запрошеним з м. Луганська імамом соборної мечеті – Мухаммадом Альустазом. З вітальними словами й невеликими проповідями виступили гості з м. Донецька і м. Луганська. Були вручені грамоти подяки і картини з видами священних місць Мекки і Медини найактивнішим учасникам мусульманської общини.

Кіровськ

Урочистості у Кіровську

Урочисті заходи для мусульман Кіровська відбулися 20 лютого 2011 року в міському Палаці культури за сприяння мусульманської релігійної общини м. Стаханов «Ан-Нур» (Світло) в особі її голови Сабітова Рузаліна Мубаракшиновича. Всього зібралося близько 250 чоловік.

На запрошення Стаханівської релігійної общини мусульман «Ан-Нур» на цей захід приїхали мусульмани з Алчевська, Брянки, Донецька, Луганська, Києва, Червоного Променя, Стаханова й Сіверодонецька.

Вперше у місто Кіровськ на урочистості приїхали: імам соборної мечеті міста Луганська Мухаммад Альустаз, голова ВАГО «Альраїд» у Донбасі Хамза Іса і муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саїд Ісмагілов. Розпочався захід із читання сур з Корану, які прочитав імам мечеті міста Стаханова Ахмедов Адгам.

Мусульманам були показані фільми про життя Стаханівської общини мусульман «Ан-Нур», будівництво мечеті у місті Брянка і як проходять літні табори для дітей у мечетях України.

Артисти, які приїхали на торжество з Червоного Променя, радували глядачів татарськими піснями. Завершила збори молитва імама соборної мечеті міста Луганська Мухаммада Альустаза про благополуччя усіх мусульман України.

Константинівка

Урочистості у КонстантинівціУрочистості у Константнівці відбулися 27 лютого 2011 року у соборній мечеті міста за сприяння мусульманської релігійної общини «Джерело». На них було присутні близько 100 чоловік.

З вітальними словами виступили гості з міст Горлівка, Червоноармійськ і Донецьк. З проповідями до слухачів звернулися голова общини – Ширалієв Авез Малікмамедович і муфтій ДУМУ «Умма» – Ісмагілов Саїд-хазрат.

Донецьк

Завершив 6-й сезон релігійно-просвітницького каравану «Милість для світів» урочистий захід, який відбувся 5 березня 2011 року у м. Донецьку в мечеті Ісламського культурного центру за активної участі громадської організації «Аль-Амаль» в особі її голови Мунджіда Ріхана. У мечеті зібралися близько 150 чоловік.

Урочистості у ДонецькуПочаток заходу традиційно відкрили аяти з благородного Корану, прочитані екс-головою «Аль-Амаль» Абдуллою Саляма. Після чого був виступ дитячого колективу з піснею «Таляаль Бадру алейна» під керівництвом активної учасниці жіночого клубу сестри Мар'ям. З вітальними словами виступили представники з мечетей міста Шахтерськ і Сніжне. Був показаний відеоролик, що відобразив найяскравіші моменти усіх проведених заходів 6-го сезону релігійно-просвітницького каравану, що пройшов у вищезазначених містах. З піснею уншудою виступив студентський колектив організації «Аль-Амаль». І звичайно ж були прочитані лекції про гідність пророка Мухаммада, мир йому і благословення Аллаха, епізоди з його життя, важливість щоденної п'ятикратної молитви і необхідність постійного слідування керівництву, посланому нам Аллахом Всевишнім, – Корану. На закінчення, після прочитання дуа, були подаровані квіти усім присутнім у залі жінкам і солодощі дітям.

Організатори релігійно-просвітницького каравану просять Аллаха Всевишнього, щоб Він дав їм ще більше сил і можливостей у проведенні подібних заходів і здатності охопити якомога більше міст Донбасу і ознайомити якомога більшу кількість людей з великою особистістю в історії людства – пророком Мухаммадом, мир йому і благословення Аллаха.

За матеріалами сайту «Іслам у Донбасі»

Посилання на тему:

Телеміст між Кримом, Туреччиною й Румунією – крок до єднання мусульман усього світу

В Одесі провели семінар, присвячений Пророку Мухаммаду

Міністерство культури привітало мусульман України з Мавлід ан-Набі

Українські мусульмани відзначать Мавлід ан-Набі

Кримськотатарські школи провели захід, присвячений мавліду

У Сімферополі пройшла конференція «Коран і Пророк Мухаммад»

В Україні пройшли зустрічі, присвячені Мавліду

У Стаханові відсвяткували Маулід

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.