В Україні поменшало злочинів на ґрунті расової та етнічної нетерпимості

В Україні поменшало злочинів на ґрунті расової та етнічної нетерпимості
13.04.2010
Оцініть статтю: 
(536 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

У 2009 році кількість нападів на ґрунті расової та етнічної нетерпимості знизилася. Про це УНІАН повідомив експерт Конгресу національних громад України В`ячеслав Ліхачов з посиланням на дані моніторингу, проведеного цією організацією.

Зокрема, за даними моніторингу, протягом 2006 року в результаті нападів на ґрунті ненависті постраждали 14 осіб (двоє з них загинули), в 2007 році – 88 осіб (убиті були шестеро), в 2008 році – 84 особи (четверо загинули), а в 2009 році, за наявними даними, в результаті насильства на расовому ґрунті постраждали 37 осіб.

Як зазначив В.Ліхачов, хоча в цілому ситуація, що склалася в цій сфері за останні чотири роки, викликає крайнє занепокоєння, можна стверджувати, що свого піку кількість нападів на ґрунті ненависті досягла в першому кварталі 2008 р. (47 постраждалих за три місяці), а з весни 2008 р. кількість подібних злочинів почала зменшуватися.

Водночас, за словами експерта, 2009 рік приніс нові виклики. До них відноситься, зокрема, зростання кількості випадків підпалів і спроб терористичних актів. Крім того, в 2009 році зросла кількість випадків насильства і інших злочинних дій на ґрунті гомофобії. За даними Центру «Наш світ», в 2009 році було зафіксовано шість випадків фізичного насильства на ґрунті гомофобії, тоді як в 2008 році – лише два.

Нарешті, як поінформував В.Ліхачов, у 2009 році різко збільшилася кількість жертв вуличного протистояння наці-скінхедів і молодих неонацистів з антифашистами і представниками ворогуючих молодіжних субкультур.

За даними моніторингу, останніми роками фіксується стійка тенденція до зниження кількості проявів антисемітизму – це стосується не лише насильницьких дій, але й кількості антисемітських публікацій.

Мігрантофобія

За словами експерта, найбільш затребуваною формою в ході кампанії з виборів Президента України – 2010 була мігрантофобія, а в рамках політтехнологічних схем із використанням «чорного піару» використовувалися елементи антисемітизму.

«Відверта антиіммігрантська риторика була одним із лейтмотивів кампанії Олега Тягнибока. Подібні ідеї в пом`якшеній формі висловлювали Володимир Литвин і Людмила Супрун, а Інна Богословська пропонувала припинити репатріацію депортованих за радянської влади до Центральної Азії кримських татар та їхніх нащадків», - сказав В.Ліхачов.

Також він додав, що в рамках політтехнологічних схем із використанням «чорного піару» елементи антисемітизму застосовувалися опонентами відносно Арсенія Яценюка, а також Юлії Тимошенко (особливо активно перед повторним голосуванням).

«Один із кандидатів в президенти, Сергій Ратушняк, зробив антисемітську пропаганду основою своєї виборчої кампанії, проте результати виборів показали, що відвертий антисемітизм не користується популярністю в суспільстві і не здатний дати серйозних електоральних дивідендів», - зазначив В.Ліхачов.

За висновками експерта, очевидно, що проблема расистського насильства в Україні, як і раніше, стоїть гостро. Ситуація вимагає мобілізації зусиль як з боку держави (і не лише правоохоронних органів), так і з боку суспільства.

За матеріалами УНІАН

Посилання на тему:

Human Rights Watch: Україна вороже ставиться до шукачів притулку і дискримінує частину своїх громадян

Верховна Рада посилила відповідальність за злочини на ґрунті расової, національної або релігійної нетерпимості

У Києві обговорять прояви нетерпимості, з якою стикаються іноземні студенти

Одна з головних проблем в Україні - безкарність у порушенні прав

В Україні не працюють механізми покарання расистів і ксенофобів

В Україні найчастіше від дискримінації потерпають студенти-іноземці

В українській міліції багато расистів

Українці стають більш нетерпимими

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.