В Україні поширюватимуть цінності культурного розмаїття

В Україні поширюватимуть цінності культурного розмаїття
11.03.2010
Оцініть статтю: 
(354 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні спільно з Державним комітетом України у справах національностей та релігій і Східно-Європейським Інститутом Розвитку (СЄІР) з 1 березня розпочали новий всеукраїнський проект під назвою «Поширення полікультурних цінностей через проведення заходів «Жива Бібліотека» в Україні», спрямований на підвищення громадської обізнаності щодо проблеми ксенофобії.

Як повідомили «Іслам в Україні» у Представництві МОМ в Українській державі, основною метою проекту є популяризація культурного розмаїття та формування позитивного ставлення української молоді 16-22 років до мігрантів, іноземців та національних меншин в Україні шляхом проведення всеукраїнської кампанії з підвищення обізнаності громадськості та включення заходу «Жива Бібліотека» в позашкільні заняття.

За даними організаторів, поширення полікультурних цінностей по всій території України відбуватиметься за допомогою проведення заходів «Жива Бібліотека», які показали свою успішність у школах та університетах Західної України. В рамках нового проекту такі «Живі Бібліотеки» охоплять 12 обласних центрів України, зокрема - Київ, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Луганськ, Вінницю, Хмельницький, Полтаву, Одесу, Херсон та Миколаїв.

«Жива Бібліотека» - це система, де книги в бібліотеці є людьми з різним соціальним або етнічним походженням, а читачі «книг» - це учні середньої школи або студенти університету. Подія слугує інструментом для початку спілкування між людьми, таким чином створюючи неформальне середовище для ставлення запитань та обговорення стереотипів та упереджень», - пояснили організатори. Вони додали, що концепцію «Живої Бібліотеки» до застосування в українському контексті було адаптовано Представництвом МОМ в Україні з моделі, запропонованої Датською громадською неурядовою організацією «Зупини насилля» («Stop the Violence») у 2000 році.

У рамках проекту, що триватиме близько року, організатори всеукраїнського проекту з поширення полікультурних цінностей планують створити спеціальний Інструментарій для проведення заходів «Жива Бібліотека» з метою його розповсюдження через проведення тренінгів серед урядових та навчальних установ, громадських організацій, громад національних та видимих меншин, аби їхні представники змогли самостійно організовувати подібні «Бібліотеки» на місцях, протидіяти поширенню ксенофобії та поширювати ідею полікультурності кожен у своєму регіоні.

«Інструментарій включатиме спеціальний посібник з проведення заходу «Жива Бібліотека», документальний фільм, мультимедійні та роздаткові матеріали для використання під час заходів (ролики соціальної реклами, електронний вісник СЄІР «В одному човні», постери, листівки тощо)», - зазначили організатори.

Ключовим напрямом проекту «Поширення полікультурних цінностей через проведення заходів «Жива Бібліотека», за словами організаторів, стане всеукраїнська соціальна кампанія з підвищення громадської обізнаності в Україні щодо проблеми ксенофобії. Іншим напрямком проекту є популяризація офіційного веб-порталу мережі «Ініціативи Розмаїття» http://www.diversipedia.org.ua/.

Також проект передбачає надання на конкурсній основі п’яти грантів місцевим громадським організаціям, які активно працюють в сфері протидії ксенофобії та расизму для проведення невеликих проектів для подальшого поширення діяльності «Ініціативи Розмаїття».

Довідка. «Ініціативу Розмаїття» було створено в квітні 2007 року МОМ, УВКБ ООН у справах біженців, Міжнародною Амністією в Україні. Ініціатива захищає людську гідність та добробут мігрантів, біженців та національних меншин України.

Сьогодні «Ініціатива Розмаїття» нараховує понад 100 міжнародних, неурядових, державних та комерційних організацій, а також представників дипломатичних місій. Основними сферами діяльності Ініціативи є: співробітництво з урядом, спрямоване на підтримку дій держави, що сприяють міжкультурному діалогу; аналіз існуючого законодавства з питань дискримінації та просвітницька діяльність, що має на меті звернення уваги громадянського суспільства та широких мас на цю проблему.

Міжнародна організація з міграції спрямовує свої зусилля на впровадження заходів, заснованих на принципах гуманності та поваги до прав мігрантів, у сприянні та регулюванні міграційними процесами, а також у протидії торгівлі людьми.

МОМ була заснована в 1951 році. Сьогодні до її складу входить 127 країн-членів та 18 країн із статусом спостерігачів. У МОМ працює приблизно 7.000 чоловік у більше ніж 440 територіальних офісах по всьому світу. Представництво МОМ в Україні розпочало свою діяльність у 1996 році. В 2002 році Парламент України ратифікував угоду про членство України в Міжнародній організації з міграції.

За матеріалами прес-служби Представництва МОМ в Україні

Посилання на тему:

Під впливом ЗМІ, образ мусульманки у киян найчастіше асоціюється з тероризмом

Human Rights Watch: Україна вороже ставиться до шукачів притулку і дискримінує частину своїх громадян

Верховна Рада посилила відповідальність за злочини на ґрунті расової, національної або релігійної нетерпимості

Одна з головних проблем в Україні - безкарність у порушенні прав

В Україні найчастіше від дискримінації потерпають студенти-іноземці

В українській міліції багато расистів

Українці стають більш нетерпимими

Звіт держдепартаменту: В Україні найбільші порушники прав людини – міліція та тюрми

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.