Влада ігнорує наявність проблем у кримськотатарській культурі

1
Запрошені представники кримської влади на засідання круглого столу не прийшли.
15.03.2010
Оцініть статтю: 
(292 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Стан національної культури кримських татар, що перебуває у великому занепаді, ускладнюється державною політикою, яка не сприяє відродженню й розвитку корінного народу Криму. До такого висновку дійшли учасники круглого столу на тему: «Стан кримськотатарської культури у Криму: через десять років», що відбувся 10 березня у Сімферополі.

Як відзначає QHA, до участі в заході, організованому Республіканським комітетом АРК з міжнаціональних відносин і справ депортованих громадян та Державною організацією «Всеукраїнський інформаційно-культурний центр», були запрошені представники кримської влади, серед яких голова Ради міністрів АРК Віктор Плакида, Міністр культури АРК Олександр Єрмачков і міністр освіти і науки Валерій Лавров, однак ніхто з них на засідання не прийшов.

«Не завжди місцева влада виконує хоча б те, що вона може. Як правило, чиновники роблять тільки те, що їм приємно, вони можуть обійтися малими силами, а якщо в них є якісь ксенофобські настрої, то вони взагалі не роблять того, що могли б», - заявив у ході обговорення президент Всесвітнього конгресу кримських татар Рефат Чубаров.

Голова Республіканського комітету Криму по інформації Шевкет Меметов зазначив, що органи виконавчої влади Криму не хочуть займатися проблемами кримськотатарського народу. Вони навіть не прийшли на засідання. «Виходить, ми знову говоримо між собою», - підкреслив Ш. Меметов. І додав, що «ті люди, які знаходяться в залі давно й добре один одного розуміють, однак цього не достатньо для рішення проблем національної культури й освіти».

Державна політика також не сприяє покращенню стану національної культури кримськотатарського народу. Зокрема, не визначений статус кримськотатарської мови, не прийняті комплексні програми з розвитку культури, зникають пам'ятники архітектури народу, число годин кримськотатарської мови у школах із кожним роком різко скорочується, не відкриваються національні школи й дитячі садки для кримськотатарських дітей. Мова перебуває на межі зникнення - ось лише деякі проблеми, що вимагають невідкладних заходів на державному рівні.

Учасники дискусії відзначили, що за минуле десятиліття все-таки спостерігалися деякі просування у процесі відродження кримськотатарської культури, однак не вирішені проблеми політичного й законодавчого характеру гальмують розвиток цього процесу.

За підсумками засідання круглого стола була прийнята резолюція, у якій зазначені основні питання кримськотатарської культури, що вимагають негайного їх вирішення на державному рівні. Резолюція буде спрямована в усі органи влади Кримської автономії.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

У Сімферополі пройде «День кримськотатарської культури»

В Сімферополі обговорять стан кримськотатарської культури

Європейська хартія допоможе відродити кримськотатарську мову в Криму

Викладачі кримськотатарської мови нарікають на мізерну кількість предметних годин

У Старому Криму руйнуються архітектурні пам'ятники середньовіччя
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.