ВР розгляне низку законопроектів з питань державно-церковних відносин

1
Десята сесія Верховної Ради України шостого скликання триватиме з лютого до середини липня 2012 року
15.02.2012
Оцініть статтю: 
(393 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Верховна Рада України планує розглянути низку законопроектів з питань забезпечення свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій. Їх перелік зазначено у порядку денному десятої сесії парламенту, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Вже підготовлений до розгляду на пленарному засіданні законопроект № 9206 щодо забезпечення конституційних прав заарештованих осіб на медичну допомогу та свободу віросповідання. Депутат Володимир Олійник (Партія регіонів) пропонує у Кримінально-процесуальному кодексі України та у Законі «Про попереднє ув’язнення» забезпечити право арештованого та обвинувачуваного «на вільний вибір і допуск священнослужителя для відправлення релігійних таїнств і обрядів».

Серед питань, які доручається підготувати і доопрацювати для розгляду на сесії, законопроект № 9087 щодо мораторію на приватизацію майна культового призначення. Це вже не перша спроба Ольги Боднар (БЮТ-Батьківщина) добитися збереження культових будівель від приватизації сторонніми особами, які згідно зобов’язань України перед Радою Європи повинні бути повернуті Церквам і релігійним організаціям.

Не новою також є ініціатива щодо надання релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти. Черговий законопроект Володимира Стретовича, Ольги Боднар та парламентарів із партії ХДС, зареєстрований за № 9580, внесено до порядку денного сесії.

Парламент знов планує розглянути ініціативу щодо соціального захисту студентів і викладачів духовних навчальних закладів. Законопроект № 9237 про внесення змін до статті 11 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» зареєстрували парламентарі з партії ХДС.

До порядку денного парламентської сесії включено також законопроект № 9690 про розширення повноважень Кабінету Міністрів України правом «приймати рішення стосовно передачі об’єктів культурної спадщини національного значення у безоплатне користування або у власність релігійним організаціям».

Найбільшого резонансу у суспільстві здобула ініціатива авторів проекту, депутатів з провладної більшості, приватизувати та передати у власність Української православної церкви (в єдності з Московським патріархатом) низки об’єктів культурної спадщини, зокрема комплексу споруд Києво-Печерської Лаври та Почаївської Лаври.

Однією з реакцій на це стало внесення альтернативного законопроекту № 9690-1 народним депутатом Олександром Яворівським (БЮТ-Батьківщина).

Він запропонував такі законодавчі зміни: «Усі пам’ятки, що перебувають у державній та комунальній власності і входять до складу об’єктів культурної та природної спадщини, включених і запропонованих для включення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, не можуть передаватися у приватну власність, у тому числі і релігійним організаціям».

Як відомо, десята сесія Верховної Ради України шостого скликання триватиме з лютого до середини липня 2012 року.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Мінкультури не наполягає на новій редакції закону про релігійні організації

Нова редакція закону врегульовує візові процедури на користь віруючих

За пропаганду гомосексуалізму пропонують ввести кримінальну відповідальність

Конфесії ініціюють публічне громадське обговорення можливих змін законодавства про свободу совісті

Нова редакція Закону про свободу совісті пропонує новий порядок реєстрації релігійних організацій

За чаклунство і ворожбу пропонують притягувати до кримінальної відповідальності

Держкомнацрелігій розробив новий законопроект про повернення культових будівель релігійним організаціям

Новий закон спрямований на боротьбу з пияцтвом у громадських місцях

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.