З епідемією СНІДу в Україні боротимуться вихованням моральності й відповідальної сексуальної поведінки

08.04.2010
Оцініть статтю: 
(359 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Українські законодавці нарешті зрозуміли, що для успішного подолання епідемії ВІЛ/СНІД у країні потрібно в першу чергу пропагувати серед населення здоровий та моральний спосіб життя, духовні цінності та відповідальну поведінку у сфері сексуальних стосунків. Причому до інформаційної роботи вони пропонують залучати благодійні та релігійні організації.

Такі положення містяться у зареєстрованому 6 квітня у Верховній Раді України новому законопроекті про внесення змін до Закону України «Про запобігання захворюванню на синдром набутого імунодефіциту (СНІД) та соціальний захист населення».

Автор ініціативи – народний депутат Павло Унгурян (БЮТ) пропонує визначити пріоритетною інформаційну роботу в профілактиці поширення ВІЛ-інфекції та залучити до цього благодійні та релігійні організації, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Законопроект №6276 пропонує доповнити згаданий Закон низкою положень, які роблять акцент на “інформування та навчання населення принципам здорового та морального способу життя, духовним цінностям та відповідальній поведінці у сфері сексуальних стосунків”.

Про це йдеться у контексті загальних гарантій держави у профілактиці поширення ВІЛ-інфекції, а також “розробки учбових та виховних програм для учнів середніх та вищих учбових закладів”, інформування населення через ЗМІ, включення до навчальних програм закладів освіти різного рівня спеціальної виховної тематики та як результат – формування у населення стереотипів моральної та відповідальної поведінки.

Проект передбачає “забезпечення широкої інформаційної та реабілітаційної роботи, зокрема із залученням представників благодійних, громадських та релігійних організацій для запобігання поширенню ВІЛ-інфекції”.

Окрім цього, автор пропонує забезпечити державне сприяння “участі благодійних, громадських, релігійних організацій у інформаційній роботі щодо протидії поширення ВІЛ-інфекції, наданні благодійної допомоги, медичних та соціальних послуг, що спрямовані на забезпечення профілактики поширення ВІЛ-інфекції, догляду, підтримки ВІЛ-інфікованих осіб та соціального захисту населення, у тому числі забезпечення доступу зазначених організацій у порядку, встановленому законодавством, до участі у виконанні державного замовлення на інформаційну роботу щодо протидії поширення ВІЛ-інфекції, надання медичних і соціальних послуг людям, які уражені ВІЛ-інфекцією”.

“Не зважаючи на збільшення рівню фінансування, з кожним роком кількість ВІЛ-інфікованих людей дедалі збільшується, а не зменшується”, – відзначив Павло Унгурян. На його думку, це свідчить “про малоефективність існуючого законодавства та державних програм в сфері протидії розповсюдження ВІЛ/СНІДУ”.

Нагадаємо, що Громадська рада при МОЗ України з питань співпраці з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій у грудні 2009 року розглядала подібне питання на своєму засіданні. За результатами обговорення Громадська рада направила звернення до керівництва МОЗ, Міністерства сім'ї, молоді та спорту, Міносвіти та до Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, в яких настійливо рекомендувала припинити пропаганду статевих стосунків шляхом “мотивування до використання презервативів”, особливо серед дітей шкільного віку.

Громадська рада при МОЗ наголосила на тому, що програми і кампанії з профілактики ВІЛ-інфекції повинні серед іншого пропагувати традиційні духовні, морально-етичні та культурні цінності, а зокрема стриманості від раннього початку статевого життя та утримання від до-/позашлюбних статевих стосунків, що є найефективнішими засобами профілактики захворюваності на ВІЛ/СНІД.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Новини

Українських дітей долучатимуть до традиційних духовних цінностей

Громадська рада Міносвіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

Вседозволеність і аморальність - основні причини безпліддя в Україні

Експертна рада «За духовність, моральність та здоров`я України» провела установче засідання

Статті

Україна на шляху до Содому й Гоморри

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Примарні межі рукотворної моралі

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.