Більше 2 мільйонів мусульман з усього світу сьогодні, 15 листопада, здійснили центральний обряд паломництва – Стояння на горі Арафат.
Цей день - День Арафа - відзначається 9-го числа 12-го місяця мусульманського місячного календаря – зуль-хіджа. Він є передостаннім днем хаджу (паломництва) до Мекки, який становить один з неодмінних обов'язків мусульманина.
Гора Арафат, звана також Горою Милості (Джабаль ар-Рахма), підноситься на 60 метрів у центрі рівнини. Саме біля її підніжжя пророк Мухаммед (мир йому) виголосив свою останню проповідь.
Долина Арафат закрита з усіх боків гірським кільцем, вона позбавлена рослинності і безводна, там ніде сховатися від пекучого сонця. Не зважаючи на це, повернувши обличчя до Мекки, паломники моляться від сходу до заходу.
Після заходу сонця паломники рухатимуться до долини Муздаліфа, де вони зберуть камінчики, щоб кинути у три кам'яні стовпи, що представляють Сатану, в долині Міна. Після кидання каменями, вони принесуть у жертву тварин у перший день Ід аль-Адха, приєднавшись до мільйонів інших мусульман у всьому світі.
Серед прочан знаходяться і 190 мусульман з України, які відправилися у Мекку трьома групами.
Обряд, що виражає єдність
Хадж, в цілому, є величезним зібранням мусульман, що виражає єдність їхніх почуттів, єдність їхньої мети і єдність їхньої реальної дійсності.
Уроки, що виносяться з виконання цього обряду, вельми цінні для мусульман.
Хадж означає відмову від всякого забороненого і укладення договору з Аллахом про те, що паломник у точності виконуватиме кожен встановлений Аллахом (Творцем всесвіту, життя і людини) обов'язок (фард).
Хадж нагадує про силу й могутність Аллаха, нагадує про те, як Він перетворив Мекку з безплідної землі, позбавленої води і рослинності, на найулюбленіше місце людей і на одне з найбагатших міст у світі, доля якого надходить до нього з усіх боків.
Адже хадж бере свій початок з тих часів, коли Всевишній наказав Своєму пророкові Ібрагіму (мир йому) поселити у Мецці Ісмаїла разом з його матір'ю Хаджар (дружина Ібрагіма).
Немає нічого більш показового, ніж слова Хаджар, яка підійшла до Ібрагіма, сказавши: «Чи Аллах наказав тобі це?». «Так», – відповів він. «Значить, Він не погубить нас», – сказала Хаджар і залишилася разом з малолітнім сином на безплідній землі.
Ібрагім (мир йому) звернувся з благанням: «Господи, я поселив з мого потомства в долині, що не має злаків, біля Твого дому священного. Господи наш! Хай вони вистоюють молитву, і зроби серця людей такими, що схиляються до них і наділи їх плодами, - можливо, вони будуть вдячними!» (Коран, 14:37)
Господь світів відповів на благання Ібрагіма і зробив Мекку найулюбленішим місцем людей, серця яких сумують по ній і прагнуть відвідати священний дім Аллаха.
Цього року уряд Саудівської Аравії встановив суворіші правила для паломників, що особливо стосується паління, поліпшивши при цьому умови їх перебування у країні, повідомляє «Іслам для всіх», посилаючись на AFP.
Наприклад, перший етап нового метро Мекки перевозитиме паломників між долиною Міна і горою Арафат через Муздаліфу цього року.
Міст Джамарат, де паломники виконують ритуал побиття Сатани каменями, також був розширений до п'яти рівнів з рухом в одному напрямку кожен.
За матеріалами «Іслам для всіх»
Посилання на тему:
Новини
7 листопада оголошено початком місяця хаджу
Вже у цьому році паломники в Мецці, здійснюючи обряди Хаджу, зможуть пересуватися в метро (відео)
Мусульманські екологи - за «зелений» хадж
Новий ритуальний одяг захистить паломників від сонячних опіків
Статті