«Ісламські банки займуть ще твердішу позицію, оскільки заслужили довіру», - експерт

1
Успіх галузі ісламських фінансів пояснюється тим, що й під час фінансового спаду ісламські банки виконували свої зобов'язання.
25.12.2010
Оцініть статтю: 
(395 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Банки і фінансові установи, що працюють відповідно до принципів ісламського закону, продемонстрували завидну стійкість під час фінансової кризи, що вразила світову економіку в кінці 2008 року і стала фатальною для десятків традиційних банків, зокрема, у Сполучених Штатах.

У зв'язку з цим країни, де проживають мусульманські меншини, такі як Великобританія, Німеччина, США і Франція, готові розвивати сектор ісламських банків нарівні з традиційним.

Оборот світової ісламської банківської індустрії з 820 мільярдів в 2008 році досяг 1 трильйона доларів в 2010-му.

Згідно з останніми дослідженнями, до 2015 року, завдяки неухильному зростанню, галузь ісламських фінансів досягне обсягу в 3 трильйони доларів.

«Я думаю, в майбутньому ісламські банки займуть ще твердішу позицію, оскільки вони заслужили довіру за час кризи», - вважає консультант з економічних питань з Йорданії Джавад Анані (Jawad Anani), пише «Іслам для всіх» з посиланням на німецьке агентство dpa.

Успіх галузі він пояснює тим, що й під час фінансового спаду ісламські банки виконували свої зобов'язання.

Ісламська фінансова галузь більш-менш успішно подолала глобальну кризу через строгу заборону на інвестиції в ризиковані інструменти, такі як проблемні активи і похідні цінні папери, операції з якими привели до краху багатьох традиційних конкурентів шаріат-банків.

«Ісламська фінансова система виявилася менш уразливою для кризи завдяки жорсткому управлінню фінансовими документами, зосередженню на операціях з реальними активами і відмові від спекуляцій», - сказав заступник управляючого Центробанку Йорданії Халуд Саккаф (Kholoud Saqqaf) під час фінансової конференції, яка відбулася в цій країні на початку грудня.

Це підтвердило й недавнє дослідження Міжнародного Валютного Фонду (IMF).

Не зважаючи на стабільне зростання у перший рік кризи, в 2009 році прибутковість ісламських банків знизилася, що, на думку економістів, пов'язано зі слабкістю їх системи управління ризиками.

«Мені здається, що одним із завдань галузі є розробка нових методів управління ризиками, які відповідали б вимогам ісламського закону у фінансовій індустрії. Якщо фінансовим банкам не вдасться виробити подібні механізми вони зможуть і надалі привертати депозити, але не зможуть зацікавити клієнтів і привернути інвестиції, коли разом з економічним підйомом у всьому світі почнуть рости процентні ставки», - вважає Анані.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Ватикан підтримує ісламські фінанси

Президент міжбанківського відомства України переконаний, що моральні закони ісламського банкінгу властиві й нашій цивілізації

Ісламським фінансам ще належить подолати наслідки кризи

Статті

Ісламська економічна модель виключає можливість виникнення кризи

Ісламські фінанси: Принципи і сучасні тенденції

Огляд преси

Ісламські банки б'ють рекорди (Экономические известия)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.