Клінтон: Зв'язок США та «Ізраїлю» «непорушний»

1
Юлія Тимошенко провела віце-президента США Джо Байдена у будинок Кабінету Міністрів через так званий «чорний хід»
1
Хілларі Клінтон готова забути «образи Сполученим Штатам» і рухатися вперед
1
1
18.03.2010
Оцініть статтю: 
(330 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

США в черговий раз підтвердили, що їх зв'язки з «Ізраїлем» «непорушні» і «нерозривні», після того як заява єврейської держави про намір побудувати 1600 нових будинків для незаконних поселенців спровокувала найбільші за багато років суперечності між двома союзниками.

«Ми цілком прихильні до безпеки «Ізраїлю». Існує тісний, нерозривний зв'язок між Сполученими Штатами та «Ізраїлем», - заявила вчора у Вашингтоні держсекретар США Хілларі Клінтон. Тональність її нових висловів набагато м'якша, ніж жорсткі заяви американської сторони, що звучали на минулому тижні у зв'язку зі схваленням ізраїльським керівництвом проекту будівництва у Східному Єрусалимі, яке викликало категоричні заперечення палестинської сторони і поставило під загрозу ймовірність поновлення непрямих переговорів.

Представник Білого дому Роберт Гіббс в тому ж прийнятому Клінтон примирливому тоні заявив, що «в зрілих двосторонніх відносинах можуть виникати розбіжності, і це одна з таких розбіжностей - вона не порушує нерозривних зв'язків» з «Ізраїлем».

Аналітики вважають, що однією з причин такого пом'якшення тону стала та критика, якій піддали Білий дім за його жорстку позицію по відношенню до «Ізраїлю» американські парламентарії і про-ізраїльські лобістські організації, передає «ІсламНьюз» з посиланням на «Аль-Джазіра».

Нагадаємо, минулого тижня Клінтон назвала оголошення Ізраїлем про продовження поселенської активності, зроблене під час візиту в цю країну віце-президента США Джо Байдена, «образою Сполученим Штатам». Проте вже вчора вона заговорила про те, що у США та «Ізраїлю» «спільні цінності та спільне прагнення до демократичного майбутнього світу, і ми виступаємо за створення двох держав [на території Палестини]».

Клінтон заявила, що хоча Сполучені Штати і висловили своє «засмучення і розчарування» ізраїльською заявою, зараз настав час рухатися вперед. Правда, для годиться вона знову закликала «Ізраїль» продемонструвати серйозність своїх намірів щодо досягнення миру з палестинцями.

Єврейська держава схвально сприйняла цю зміну тональності американської сторони. «Ізраїль» високо цінує теплі слова держсекретаря Клінтон про існування міцного зв'язку між «Ізраїлем» і США заради прихильності справі безпеки «Ізраїлю», - заявив представник ізраїльського уряду Марк Регев. - Що стосується нашої відданості справі миру, ізраїльський уряд вже довів впродовж минулого року свою прихильність до миру, і на словах, і на ділі».

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Вашингтон зажадав, щоб «Ізраїль» відмовився від будівництва житла для незаконних поселенців

США зажадали від Тель-Авіва пояснень у зв'язку з будівництвом єврейських поселень

Судовий розгляд проти ізраїльської армії

Політика «Ізраїлю» поставила його під загрозу делегітимізації

Ізраїльського посла в Америці піддали остракізму

Конгресмени зажадали від Обами припинення ізраїльської блокади Сектора Газа

«Ізраїль» продовжить будівництво незаконних поселень на Західному березі ріки Іордан

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.