Малазійки, яких покарали за позашлюбний зв'язок, схвалюють рішення шаріатського суду

1
«Місцевій та світовій громадськості надалі більше не треба боятися побиття палицями, передбаченого шаріатським законом, оскільки воно не є жорстоким і носить виховний характер», - Мохд Іса Абдул Раліп.
23.02.2010
Оцініть статтю: 
(261 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Три малайзійські мусульманки, які стали першими жінками, підданими покаранню за протизаконні сексуальні відносини, вважають, що покарання послужить їм уроком.

Вирок шаріатського суду було виконано 9 лютого в одній із в'язниць в передмісті Куала-Лумпур, повідомили газети Star і New Straits Times.

Три жінки у віці від 17 до 25 років сказали, що відчувають провину за секс і вагітність до шлюбу. 17-річна дівчина сама здалася релігійній владі після смерті своєї недоношеної дитини. Зараз вона відбуває піврічне тюремне ув'язнення.

«Я знаю, що згрішила і повинна бути покарана. Дивно, але я не відчуваю, що побиття це покарання, для мене це можливість спокутувати гріх і повернутися на праведний шлях», - сказала вона.

Вона все-таки вийшла заміж за свого нареченого, який був засуджений до такого ж покарання. Інші жінки, діти яких живі і здорові, після звільнення з в'язниці збираються одружитися зі своїми партнерами, також покараними.

Всі три жінки закликали інших не повторювати їх помилки й утриматися від статевих відносин до шлюбу.

Представник департаменту виправних установ підтвердив розповідь жінок під час зустрічі з журналістами офіційних видань, яка відбулася в жіночій в'язниці. Він не повідомив, чи розмовляли жінки зі своєї власної волі.

У п'ятницю, 18 лютого, віце-прем'єр Мухиддінов Яссін підтримав таку міру покарання як побиття палицями. Він сказав, що удари «набагато легші», ніж вважає дехто.

Проте, правозахисні організації засудили побиття, назвавши його жорстоким і дискримінаційним по відношенню до мусульманських жінок, оскільки цивільні закони, що застосовуються до немусульман, забороняють побиття жінок палицями.

Ще одна жінка на ім'я Картіка Сарі Деві Шукарно чекає приведення у виконання аналогічного вироку за розпивання пива в громадському місці. Її справа розглядалася в минулому році і привернула увагу міжнародної громадськості, оскільки вона була першою жінкою, яку засудили до побиття палицями. Однак через обурення громадськості покарання було відстрочено.

Побиття палицями чоловіків за такі правопорушення як насильство, наркоторгівля та незаконне перебування в країні є досить поширеним явищем.

Малайзія має подвійну систему судочинства. Шаріатські суди розглядають правопорушення мусульман, які становлять близько двох третин 28-мільйонного населення країни. Юрисдикція цивільних судів поширюється на немусульман - в основному це китайці та індуси.

Незважаючи на критику правозахисників, мусульманські лідери країни схвалили покарання.

«Місцевій та світовій громадськості надалі більше не треба боятися побиття палицями, передбаченого шаріатським законом, оскільки воно не є жорстоким і носить виховний характер», - сказав президент місцевої Асоціації шаріатських юристів Мохд Іса Абдул Раліп.

«Це конкретний доказ того, що покарання добре переноситься і має бути схваленим, - сказав Фадхіліна Сідек, віце-президент Ісламського Молодіжного Руху Малайзії. - Вина викуплена, немає жодних свідчень тілесних ушкоджень. У чому ж тоді проблема?»

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Перелюб: бити чи не бити?

В Малайзії винайшли автомат для економного використання води під час омовіння

Організація американських мусульман збирає кошти на відновлення церков у Малайзії

Малайзія має намір стати найбільшим у світі центром ісламських фінансів

Вперше мусульманин буде дотримуватися посту в космосі

Статті

Анвар Ібрагім: Аллах не лише для мусульман

Iслам як знаряддя модернізації

Наукові роботи

Порівняльний аналіз правового статусу жінок в Україні й мусульманських країнах: загальсоціальний і кримінально-правовий аспекти (російською мовою)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.