Мусульманські екологи - за «зелений» хадж

1
Мусульманин має право слідувати будь-якій авторитетній думці, але обов'язково повинен порівнювати докази з метою визначити найсильніші з них.
1
«Близько 60 нових мечетей у Криму не мають акту введення в експлуатацію, тому що ніде не йдуть нам на зустріч, усе гальмують. У нас не виходить зробити все за законом», - сказав А. Альчиков
Мусульманські екологи - за «зелений» хадж
1
1
09.04.2010
Оцініть статтю: 
(356 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Представники мусульманських співтовариств із 17 країн візьмуть участь у міжнародній конференції з кліматичних змін, під час якої вони спробують виробити конкретний план дій для життя в умовах глобального потепління. Мова йде, в тому числі, про концепцію «зеленого хаджу».

Для участі в заході, який відбудеться 9-10 квітня в місті Богор, зберуться близько 200 учасників, 90 з них - представники ісламських шкіл-пансіонів Індонезії.

«Ця конференція орієнтована на реальні дії з метою спонукати мусульман до захисту планети від загрози глобального потепління»,-сказав учасник оргкомітету Ісмет Хадад (Ismet Hadad).

«Ми також хочемо показати світові, що мусульмани теж роблять свій внесок у боротьбу зі змінами клімату, які згубно впливають на всіх людей, незалежно від релігійного і національного походження», - додав він.

Очікується, що в урочистому відкритті заходу візьмуть участь міністр з питань охорони навколишнього середовища Густі Мухаммад Хатта (Gusti Muhammad Hatta) і міністр з охорони лісів Зулькіфлі Хасан (Zulkifli Hasan).

З доповідями виступлять, в тому числі, учасник лондонського Ісламського Фонду з екології та природоохоронної науки Фазлун Халід (Fazlun Khalid), вчений Університету Аль-Азхар Мухаммад Хассан (Muhammad Hassan), учасник Міжурядової групи експертів з проблеми зміни клімату (IPCC) марокканець Абделькадер Аллалі (Abdelkader Allali).

Перша мусульманська конференція з кліматичних змін відбулася в 2008 році в Кувейті.

У ході попереднього з'їзду мусульманських екологів у Стамбулі був прийнятий «Мусульманський семирічний план дій у зв'язку з кліматичними змінами», який передбачав удосконалення екологічного регулювання щорічного хаджу, будівництво екологічно «дружніх» мечетей, видання Корану на папері, який виготовлено з деревини, виробленої в результаті застосування принципу невинищувального лісокористування.

Представник природоохоронного міністерства Ахмад Фаузі (Ahmad Fauzi) повідомив, що організатори розраховують досягти конкретних результатів у плані впровадження пропозицій, вироблених в Туреччині.

За його словами, однією з найсміливіших ідей є проведення кампанії за «зелений хадж», що передбачає просвітницькі заходи серед паломників, спрямовані на мінімізацію екологічних наслідків хаджу.

Інший пункт «зеленого хаджу» - поступове припинення використання пластикової тари під час паломництва.

Учасники конференції також збираються пропагувати будівництво «зелених мечетей» через енергозберігаючі проекти.

Ахмад вважає, що конференція сприятиме підвищенню свідомості мусульман у природоохоронних питаннях, а також дозволить виробити керівництво для мусульманських вчених з питань кліматичних змін.

Під час з'їзду в Богорі будуть обрані 10 «зелених міст» мусульманського світу, які стануть зразком для наслідування в інших країнах.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

«Зелені» мусульмани Вашингтона ведуть просвітницьку роботу в галузі охорони природи

Мусульманський світ б'є на сполох з приводу зміни клімату

Екологія й ісламські цінності

Ахмадінеджад: природу руйнують капіталізм і ліберальна економіка

Малайзійські імами проповідують «еко-іслам»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.