Мусульманські вчені рішуче засуджують теракти в Осло

1
«Аль-Азхар рішуче засуджує варварське і жорстоке кровопролиття в Осло, столиці Норвегії, яка завжди була символом миру»
26.07.2011
Оцініть статтю: 
(375 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Засуджуючи подвійний теракт у Норвегії, вчені найбільшого релігійно-навчального центру сунітського світу Аль-Азхар вважають, що ця трагедія є застереженням проти зміцнення позицій ультраправих сил на Заході.

«Аль-Азхар рішуче засуджує варварське і жорстоке кровопролиття в Осло, столиці Норвегії, яка завжди була символом миру», - заявили вчені каїрського університету Аль-Азхар, передає «Іслам для всіх» із посиланням на OnIslam.net.

У п'ятницю в результаті подвійного теракту в урядовому закладі та молодіжному таборі у норвезькій столиці загинули 93 людини і десятки отримали поранення.

Нападник - 32-річний норвежець Андерс Брейвік (Anders Breivik) - заявив, що взяв на себе місію звільнити Європу від ісламу.

«Безглузде насильство»

«Аль-Азхар висловлює найглибші співчуття королю, народу та уряду Норвегії», - йдеться в заяві мусульманських учених, які також висловили переконання в тому, що ця трагедія не завадить Норвегії «ще більш рішуче поширювати ідеї миру і безпеки серед народів Заходу і Сходу».

Мусульманські організації різних країн світу зустріли теракти хвилею обурення.

Генеральний секретар Організації Ісламської Конференції Екмеледдін Іхсаноглу (Ekmeleddin Ihsanoglu) різко засудив «трагічні інциденти і висловив співчуття сім'ям жертв», повідомляє організація.

Американська Мусульманська рада з громадських справ заявила про свою солідарність із народом Норвегії, що пережив «це жорстоке і безглузде насильство».

Крім того, на думку вчених Аль-Азхара, теракт свідчить про те, що тероризм не обмежується рамками тієї чи іншої релігії.

«Тероризм - це злочин, який провокують збочені ідеології», - підкреслили вони у своїй заяві.

Реальна загроза

Вчені Аль-Азхара вважають, що норвезькі теракти доводять, наскільки серйозну загрозу несуть крайні праві сили Заходу.

«Аль-Азхар знову висловлює свої побоювання у зв'язку з підйомом ультраправих настроїв у Європі та США ... Ультраправі загрожують не лише присутності в цих країнах мусульман та іноземців, а й усій політичній, культурній та економічній структурі цих країн, ставлячи під загрозу основи як західної, так і східної цивілізацій».

За даними звіту Європолу про стан безпеки у Європі за 2010 рік, праворадикальні сили з кожним роком стають все більш витонченими в Інтернет-пропаганді антисемітського й антиісламського характеру, часто наголошуючи на проблемах імміграції, за допомогою чого вони підігрівають ксенофобські настрої серед європейців.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Українські мусульмани співчувають у зв'язку з трагедією у Норвегії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.