Рух «За свободу Гази» відправить палестинцям гуманітарний вантаж з Ірландії

1
Кораблі руху «За вільну Газу» стануть учасниками міжнародної флотилії, яка в травні цього року доставить вантаж гуманітарної допомоги в Сектор Газа.
06.04.2010
Оцініть статтю: 
(289 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

30 березня рух «За свободу Гази» придбав на аукціоні в Дандалке, Ірландія, 1200-тонне вантажне судно, конфісковане рік тому за порушення трудового законодавства по відношенню до його литовського екіпажу.

Інспектор Міжнародної Транспортної Федерації (ITF) та організатор аукціону Кен Флемінг повідомив, що «корабель, який був місцем сучасного рабства для колишніх працівників, тепер буде використовуватися для боротьби за права народу Палестини».

Зараз правозахисному рухові належать чотири судна, у тому числі три пасажирських, пише «Іслам для всіх» з посиланням на freegaza.org.

Кораблі руху «За вільну Газу» стануть учасниками міжнародної флотилії, яка в травні цього року доставить вантаж гуманітарної допомоги в Сектор Газа. В організації акції також беруть участь турецька гуманітарна організація IHH, правозахисні групи з Греції, Швеції, Малайзії та Бельгії.

За останні два роки рух «За вільну Газу» виконав вісім місій в Газу. П'ять з них були успішними, три - зірвані силами ізраїльських ВМС.

На борту ірландського корабля до Гази будуть відправлені 500 тонн цементу, медикаменти та медобладнання, навчальні матеріали.

Представник руху Дерек Грехем сказав: «На нашій стороні міжнародні закони і закони совісті. Ми впевнені, що ірландський народ не залишиться осторонь і не дозволить народу Гази голодувати, зазнаючи подальших страждань від ізраїльського керівництва».

Готуючись до відправки судна, рух оголосив про збір пожертвувань серед шкіл, профспілок, церков, мечетей, громадських організацій Ірландії.

«Узявши участь у спорядженні флотилії, ірландці мають можливість напряму довести свою солідарність з півтора мільйонами палестинцями, які потрапили в пастку в Секторі Газа», сказала активістка руху Ківа Баттерлі (Caoimhe Butterly).

Судно, що належить рухові «За вільну Газу» буде названо «Рейчел Коррі» на згадку про 23-річну активістку, задавлену ізраїльським бульдозером у 2003 році, коли вона намагалася перешкодити руйнуванню будинку палестинської родини в Газі.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Арабські міністри домовилися про збір коштів для палестинців

«Віва Палестина» відправить до Гази новий вантаж гуманітарної допомоги

Проект ООН в Газі ознаменує початок відновлення регіону

Єгипет перешкоджає руху гуманітарного конвою, що направляється у Сектор Газа

Статті

Палестина: поворотна точка

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.