Вже у цьому році паломники в Мецці, здійснюючи обряди Хаджу, зможуть пересуватися в метро (відео)

1
У Мецці споруджується лінія, яка дозволить паломникам пересуватися між святинями Мекки, Міни, Арафату і Муздаліфи під час хаджу
18.06.2010
Оцініть статтю: 
(278 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міністр з питань розвитку міста і села принц Мансур бін Мітеб (Mansour bin Miteb) побував на будівництві метро в Мецці, де споруджується лінія, яка дозволить паломникам пересуватися між святинями Мекки, Міни, Арафату і Муздаліфи під час хаджу.

Під час прес-конференції наприкінці візиту, принц Мансур повідомив, що для будівництва метро, потяги якого зможуть перевозити до 70 тисяч осіб за годину, задіяні сучасні французькі, канадські та німецькі технології.

Зараз будівництво 18-кілометрової гілки вийшло на фінішну пряму. Вже у цьому році перед хаджем буде введено в експлуатацію 35% потужностей. З наступного року метро буде працювати на повну потужність, його лініями циркулюватимуть 20 поїздів по 12 вагонів кожний.

У рамках проекту збудовано дев'ять станцій у районі гори Арафат, долин Міна і Муздаліфа, в тому числі, одна - поряд із мостом Джамрат, де відбувається ритуал кидання каміння. Поїзд буде відходити з четвертого рівня мосту.

Тест-драйв на новій гілці буде здійснено 1 серпня.

Як повідомив міністр, більшу частину комплектуючих доставили до Мекки західні компанії. Так, на поїздах стоять канадські двигуни, і гальма німецького виробництва.

Реалізацією проекту в цілому займається німецька Федеральна залізнична компанія у співпраці з Саудівським інженерним домом.

«Я хотів би запевнити всіх у безпечності та ефективності нової дороги», - завершив він.

Принц Мансур також інспектував хід будівництва дренажних систем у долинах Арафат і Муздаліфа. Проект, що вступив у другу фазу, обійдеться владі в 4 мільярди ріалів.

Демонстраційний відео-ролик китайською мовою:


За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Новий ритуальний одяг захистить паломників від сонячних опіків

В Мецці побудували 30 км тунелів і віадуків на обрядових маршрутах

Залізнична «хіджра» займе всього дві години

Кращі архітектори світу змінять зовнішній вигляд Мекки

Головну святиню ісламу розширять

Статті

Подих хаджу

Введення в хадж для віруючих інших релігій

Хадж в історії

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.