WikiLeaks довів, що США провокували Ефіопію на вторгнення у Сомалі

1
Інформація, опублікована WiliLeaks, просто розставляє крапки над “i” щодо причетності Вашингтона до військової операції Ефіопії у Сомалі.
17.12.2010
Оцініть статтю: 
(120 оцінки)
Теги: 
oksana
Зображення користувача oksana.

Африканські ЗМІ активно обговорюють зміст секретних файлів WikiLeaks, які дозволяють зробити висновок, що вторгнення у Сомалі відбулося за домовленістю між США й Ефіопією. Хоча заступник держсекретаря США з питань Африки стверджує, що Вашингтон радив Ефіопії не застосовувати військову силу проти Сомалі, згідно інформації з дипломатичних джерел, справа йшла зовсім інакше, вона, навпаки, добивалася від президента Ефіопії вторгнення на територію сусідньої країни.

До середини 2007 року 50-тисячна ефіопська армія, що вторглася до Сомалі в кінці 2006 року, зустрілася з куди наполегливішим опором, ніж розраховувало її командування, оскільки Сомалі, відставивши вбік власні розбіжності, об'єдналося, щоб дати відсіч зовнішньому ворогові.

Заступник держсекретаря США з питань Африки Джендай Фрейзер (Jendayi Frazer) заявила, що ще до вторгнення Вашингтон радив Ефіопії проявити обачність і не застосовувати військову силу проти Сомалі, намагаючись таким чином зняти з США відповідальність за ефіопське вторгнення.

США вели війну чужими руками

Згідно з повідомленням, опублікованим викривальним сайтом WikiLeaks, в 2006 році ефіопське керівництво не збиралося воювати з Сомалі, але змінило точку зору під тиском Сполучених Штатів, які закулісно керували Аддіс-Абебою.

Адміністрація Буша, зав'язнувши у війнах в Іраку і Афганістані, підштовхнула Ефіопію до вторгнення у Сомалі, сподіваючись на повалення Союзу ісламських судів, який у той час набував усе більшої ваги в цій країні.

Оскільки вже під час вторгнення ніхто не сумнівався в тому, що військова операція Ефіопії у Сомалі йде під диктування Вашингтона, інформація, опублікована WiliLeaks, просто розставляє крапки над “i”, одночасно роблячи наголос на особистій причетності Джендай Фрейзер до цієї війни.

Крім того, що вона схиляла ефіопів до нападу, Фрейзер взяла на себе місію з ведення кампанії в американських ЗМІ, які підготували інформаційний ґрунт для військових дій Ефіопії, а потім «прикривали» їх.

Саме Фрейзер ширила чутки про можливе захоплення Сомалі «джихадистами», які нібито загрожували безпеці Ефіопії. Тепер з'ясовується, що постановка в засобах масової інформації була не просто «димовою завісою».

США готували Ефіопію до війни, забезпечували її зброєю і готували ефіопських солдатів. 4 грудня 2006 року голова Центрального командування США генерал Джон Абізаїд (John Abizaid) прибув до Аддіс-Абеби з метою остаточного затвердження плану вторгнення, хоча тоді цей візит офіційно назвали «протокольним».

На момент вторгнення ефіопський лідер знаходився під тиском критики за хвилю репресій проти опозиції у своїй країні. До весни 2006 року в конгрес США був поданий законопроект про припинення допомоги Зенаві до тих пір, поки він не забезпечить дотримання прав людини в Ефіопії.

Тому, не бажаючи втрачати підтримку США і владу у своїй країні, Зенаві, всупереч здоровому глузду, здався під тиском Фрейзер.

«Велика помилка»

Війна у Сомалі виявилася непростою справою і для Ефіопії, і для США, пише «Іслам для всіх» з посиланням на original.antiwar.com.

Недавно представник держдепартаменту Дональд Ямамото (Donald Yamamoto), побічно визнаючи причетність США, сказав, що вся ця затія була «великою

помилкою».

Військове вторгнення Ефіопії привело до смерті 20 тисяч чоловік. За деякими даними, 2 мільйони сомалійських солдатів залишилися без даху над головою. 50 тисяч ефіопських солдатів, які розраховували на легку перемогу, зіткнулися із запеклим опором сомалійців і після виснажливої війни з ганьбою залишили країну.

Політичний результат вторгнення також відповідає прогнозам: позиції помірного в цілому Союзу ісламських судів були ослаблені, зате їм на зміну прийшли радикальніші проісламські рухи з відкритою антиамериканською програмою.

У 2009 році ефіопські війська покинули Сомалі, залишивши країну в ще плачевнішій ситуації, ніж вона була до їх приходу. Чого і слід було чекати, враховуючи традиційний сценарій всіх американських воєн.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

Новини

Американський ескадрон смерті вбивав в Афганістані заради забави

США приховують правду про війну

Влада США стурбована можливим продовженням публікацій «афганського досьє»

Несекретні матеріали: сили коаліції програють війну в Афганістані

Афганська війна - війна з ісламом, вважає британський експерт

США проводить таємні операції у Ємені

«Спроба теракту в літаку - постановка і провокація»

Статті

Правда стала жертвою грошей, а з нею і свобода

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.