21 листопада відбудеться зустріч з Вікторією Бричкова-Абу Кадум.

21 листопада відбудеться зустріч з Вікторією Бричкова-Абу Кадум.
©Viktoria AbuQadoum

Зустріч з поетесою, активісткою ГО “Українська Хата в Йорданії” відбудеться у Бібліотеці імені Миколи Бажана о 17 год.

Як повідомляє fakty.cv.ua, Вікторія Абу-Кадум, яка народилась у Чернівцях і виросла у Кутах Косівського району Івано-Франківської області, з 2002 року живе в Йорданії, куди поїхала, вийшовши заміж за тамтешнього студента Буковинського медуніверситету.

Тепер вона відома поетеса, авторка першої україномовної книги (збірка віршів), виданої в Йорданії. «До книги ввійшли вірші на тему громадянської лірики, поезія про війну, ностальгічні вірші про тугу за рідним краєм та переживання емігрантки, а також ліричні вірші. Присвятила свою першу збірочку я тим, для кого живу на два світи – своїй Мамі Галина Литвиненко і діткам», – розказувала авторка. За словами Вікторії, книга побачила світ за сприяння та допомоги Міністерства закордонних справ України, Посольства України в Йорданії, Надзвичайного і Повноважного Посла України в Йорданії Сергія Олексійовича Паська та Українського Культурного центру «Українська Хата в Йорданії». Видання книги було приурочене 25-й річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та Йорданією та першій річниці з дня заснування Українського Культурного центру «Українська Хата в Йорданії».

Багато своїх віршів Вікторія розміщує на своїй сторінці у Facebook. Хоча. як зізналась в інтерв’ю fakty.cv.ua, свої найбільш улюблені вірші вона, бува, й не «світить» там, бо вони не такі затребувані, як інші.

Перший свій вірш Вікторія Абу Кадум (дівоче прізвище – Бричкова) написала в 13 років, і був присвячений Україні. Зазначає, що іноді навіть шкільні твори писала у віршах. Проте початок бурхливої поетичної діяльності була «спровокована» Революцією Гідності та кровопролиттям на Сході України. Багато своїх віршів Вікторія присвячує світлій пам’яті загиблих на Майдані та у так званому АТО. Окреме місце в її творчості займає і ностальгійна тематика. Зізнається, що дуже важко проводжає лелек, які у лютому відлітають з Йорданії в Україну (не випадково на обкладинці своєї книги її фото – серед лелек у польоті, бо її серце ніби відлітає теж з ними в Україну), а потім чекає їх восени з привітом з рідних місць. Нагадаємо, також, що першу збірку поезій Вікторії українською мовою у Королівстві Йорданія було також презентовано у листопаді минулого року.

А запросили її до Києва на Міжнародний форум, присвячений голодомору – як представницю Українського Культурного центру «Українська Хата в Йорданії».

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.