Чому у мобілізованих в Росії вояк нашивки з турецьким прапором

Чому у мобілізованих в Росії вояк нашивки з турецьким прапором
Стоп-кадр відео, де мобілізовані солдати разом із нашивкою Z мають турецький прапор
25.10.2022
Оцініть статтю: 
(35 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Оголосивши часткову мобілізацію, Кремль посилає на війну з Україною велику кількість представників національних меншин країни. Серед них є і представники турків-ахиска — цього висновку дійшли журналісти агентства QIRIM.News, дослідивши поширене в інтернеті відео, яке дало декому привід уважати, що на боці країни-агресорки воюють громадяни Туреччини.

«У мережі Інтернет випливло відео, де мобілізовані солдати разом із нашивкою Z мають нашивку — турецький прапор. Деякі користувачі, не розуміючись на тюркських мовах, встигли заявити про участь турецьких добровольців у так званій спецоперації РФ. При цьому ясно, що говорять люди у військовій формі не літературною турецькою мовою, а її говіркою — діалектом турків-ахиска (турків-месхетинців). На представників цього народу вказує й те, що вони вільно говорять російською, що також не властиво туркам, які вирішили поїхати до РФ воювати проти України», — сказано в повідомленні QIRIM.News.

Річ у тім, що в південних регіонах Росії живе більша частина турків-месхетинців, до 100 тис. осіб. Найбільші їх громади є в Ростовській області, Краснодарському, Ставропольському краї, а також у Кабардино-Балкарії. 

«Вони, як і народи Кавказу, є гарматним м'ясом для російського командування», — заявляє QIRIM.News.

Також агентство цитує слова близького до турецької влади співрозмовника, який висловив думку, що мета цього відео — провокація: 

«Це турки-ахиска з Краснодарського краю. Вони часто використовують прапор Туреччини, роблять татуювання з турецькими національними символами. <…> Путін посилає на фронт не росіян, а чеченців, турків-ахиска, татар, якутів, башкир тощо. До Турецької Республіки ці люди не мають жодного стосунку».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.