Епопея скінчилася: кримськотатарський телеканал ATR отримає фінансування з держбюджету

Епопея скінчилася: кримськотатарський телеканал ATR отримає фінансування з держбюджету
Епопея скінчилася: кримськотатарський телеканал ATR отримає фінансування з держбюджету
08.06.2021
Оцініть статтю: 
(2 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України повідомило, що за результатами публічних закупівель канал ATR отримає фінансування з держбюджету.

«3 червня 2021 року було оголошено про проведення закупівель на суму 24,987 млн гривень на створення та поширення інформаційного продукту на телебаченні кримськотатарською та, за потреби, іншими мовами для авдиторії корінних народів», — сказано в повідомленні Мінреінтеграції ТОТ.

Зазначено, що закупівлі відбулися з застосуванням переговорної процедури, що обґрунтовано відсутністю конкуренції з технічних причин. А саме, згідно з листом Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення, єдиним каналом, що здійснює мовлення кримськотатарською мовою на територію АР Крим та м. Севастополь, є канал ATR (юридична особа ТОВ «Телевізійна компанія «Атлант-СВ»). Власне, ATR і став переможцем закупівель.

«Ще у квітні ми розпочали процедури закупівель, мета яких -– забезпечити доступ наших громадян, що через окупацію знаходяться в ізоляції, в тому числі інформаційній, до українського телебачення та радіо. І надання бюджетного фінансування та підтримка теле- та радіокомпаній, які здійснюють мовлення на тимчасово окуповані території України, допоможе це зробити. Було оголошено три закупівлі, з яких дві відбулися за принципом переговорної процедури. Мова йде про дитячий кримськотатарський канал «Лялє» та кримськотатарський канал ATR. Я вже неодноразово казав, що наш підхід простий. Умови отримання державного фінансування мають бути однакові для всіх мовників на тимчасово окуповані території: прозорі, чесні, за європейськими стандартами», — наголосив віцепрем’єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков

Нагадаємо, телеканал ATR у квітні 2015 року припинив мовлення в Криму через відмову Роскомнагляду зареєструвати його за російським законодавством. 17 травня 2015 року телеканали ATR і Lâle відновили своє мовлення в Києві. 

Працюючи на підконтрольній території, телеканали мали фінансові труднощі, через що кошти для їхньої діяльности збирали небайдужі, в тому числі за кордоном. Однак тепер, після проведення публічних закупівель, вони не потребуватимуть цього та зможуть працювати далі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.