«Ісламська спадщина Кримського ханства…» — в Києві буде презентовано нове дослідження Михайла Якубовича

Нове дослідження Михайла Якубовича побачило світ у вересні 2018 р.
Нове дослідження Михайла Якубовича побачило світ у вересні 2018 р.
Уривки з відгуків рецензентів на нову працю М.Якубовича
Уривки з відгуків рецензентів на нову працю М.Якубовича
Нове дослідження Михайла Якубовича побачило світ у вересні 2018 р.
Уривки з відгуків рецензентів на нову працю М.Якубовича

Духовне управління мусульман Автономної Республіки Крим, створене в Києві після окупації півострова Росією, випустило нову книгу відомого українського науковця, перекладача, дослідника доктринальної та філософської думки ісламського світу, голови Центру ісламознавчих досліджень Національного університету «Острозька академія» Михайла Якубовича «Ісламська спадщина Кримського ханства: біографічний словник і каталог рукописів» .

Презентація монографії відбудеться 5 листопада о 15:00 у центральному офісі Національного інформаційного агентства «Укрінформ» (вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»).

Крім самого автора, в презентації братимуть участь відомі політики, представники державних органів й громадські діячі. Зокрема, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Юсуф Куркчі, перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, директор Департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов, муфтій Духовного управління мусульман Автономної республіки Крим Айдер Рустамов, голова ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід» Сейран Аріфов та інші. Захід модеруватиме відомий громадський діяч, співзасновник і координатор Львівського офісу громадської ініціативи «КримSOS», програмний директор «Кримського дому» Алім Алієв.

Дослідження «Ісламська спадщина Кримського ханства: біографічний словник і каталог рукописів» присвячено ісламській рукописній спадщині Кримського ханства, створеній кримськотатарськими авторами у період XIV–XIX ст. На підставі опрацювання матеріалів бібліотек і музеїв в Україні, Туреччині, Саудівській Аравії, Німеччині, США та інших країнах здійснено опис біографій кримськотатарських вчених (тлумачів Корану, хадісознавців, правників, філологів та ін.), також розкрито головні особливості змісту збережених рукописних і друкованих праць. Велика частина матеріалів (у супроводі відповідних ілюстрацій) вперше вводиться в науковий обіг.

Нагадаємо, Михайло Якубович — перший, хто здійснив переклад українською з мови оригіналу (арабської) смислів Корану (на сьогодні цей переклад перевидано вже вісім разів, не лише в українських видавництвах, але й за кордоном — в Туреччині й Саудівській Аравії, де примірники дарують українським прочанам під час хаджу) та співпрацював з групою зі створення аудіоверсії.

Вчений відомий як перекладач низки філософських та доктринальних праць ісламських мислителів (творів Аль-Фарабі та ібн Рушда, уривків з праць Міскавайга, Фахр ад-Діна ар-Разі, ібн Хальдуна, Абдессаляма Йассіна та ін.), дослідник релігійно-філософської спадщини Кримського ханства, автор кількох монографій та понад 100 наукових розвідок, опублікованих в Україні та за кордоном, учасник багатьох міжнародних наукових конференцій та дослідницьких проектів у США, Польщі, Німеччині, Бельгії, Італії, Саудівській Аравії, Ірані, Туреччині та ін., лауреат премії «Ars Translationis» імені Миколи Лукаша.

Також Михайло Якубович є автором багатьох наукових праць, зокрема «Філософська думка Кримського ханства», «Іслам в Україні: історія та сучасність»; «Велика Волинь і мусульманський Схід», «Русини-українці в мамлюцькому султанаті: історія двох Володимирів», «Від Майдану до АТО: українські мусульмани в умовах військово-політичної кризи 2013–2016 років» та інших.

У співпраці з муфтієм Духовного управління мусульман України «Умма» шейхом Саідом Ісмагіловим написав навчально-методичний посібник «Ісламознавство», а разом зі старший викладачем кафедри релігієзнавства та теології Нацуніверситету «Острозька академія» Віталієм Щепанським та головою вченої ради «Острозької академії», заслуженим діячем науки і техніки України Петром Кралюком видали дослідження «Татари на Волині: історія, культура, контакти».

Михайло Якубович не лише науковець та перекладач ісламської богословської та ісламознавчої літератури — він зарекомендував себе і як талановитий перекладач художньої літератури. Так, для спеціального випуску альманаху «Всесвіт» він переклав більш як 300 сторінок творів письменників Султанату Оман, а про роботу над перекладом оманських авторів пан Якубович розповідав слухачам VI Міжнародної літньої школи ісламознавства.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.