Львів’янам представлено книгу «Іслам в Україні: історія та сучасність»

У Львові відбулась друга презентація книги відомого українського науковця Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність»
Під час презентації Саід Ісмагілов також нагадав, що довгі роки в Україні християни і мусульмани співіснували поруч
Книга починається з того, що розповідає про Іслам в середньовічній Україні, ілюстрована фотофактами та документами, що відстежують становлення та розвиток Ісламу на території України
За словами автора, довелось йому попрацювати і з документами, що стосуються історії Ісламу в Україні і що зберігаються в Сполучених Штатах, в Саудівській Аравії
Якубович зазначив, що йому особливо приємно відзначити, що у фондах Львівського музею історії релігій при роботі над книгою йому пощастило натрапити на унікальні речі та документи
У Львові відбулась друга презентація книги відомого українського науковця Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність»
У Львові відбулась друга презентація книги відомого українського науковця Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність»

У Львові, в музеї історії релігій, 11 квітня відбулась друга презентація книги відомого українського сходознавця, історика та перекладача, дослідника доктринальної та філософської думки ісламського світу Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія і сучасність».

Першими наукове дослідження не лише побачили, але й отримали в подарунок учасники міжнародної наукової конференції, присвяченої 350-річчю відвідин України відомим османським мандрівником, істориком та географом Евлією Челебі, яку організували ВАГО «Альраід», Український центр ісламознавчих досліджень, ОДА Одещини та кафедра історії України ОНУ ім. І. Мечникова.

Тепер монографію, яка охоплює період від раннього середньовіччя до сьогодення, представили на більш широкий загал — з нею мали змогу ознайомитися не лише науковці, спеціалісти в галузі історії та релігієзнавства, але й інші шанувальники вітчизняної історії, культури та релігії.

Муфтій духовного управління мусульман України «Умма» шейх Cаід Ісмагілов (він же — голова Українського центру ісламознавчих досліджень), говорячи про нову роботу Михайла Якубовича, зазначив:

— Ця праця висвітлює певні аспекти існування Ісламу на теренах України. Я сам, коли знайомився з монографією, дізнався, як багато видатних мусульманських науковців мешкали і працювали на теренах нашої держави, скільки в ісламському світі є відомих вихідців з України, яких пам’ятають і знають в мусульманських країнах, діячів, що писали богословські книги, які й до сьогодні дуже цінуються в ісламському світі, і студенти ісламських навчальних закладів вчаться за цими книжками. Це велика сторінка нашої історії, яку, на жаль, в Україні не знають, а монографія відкриває такі невідомі сторінки історії Ісламу в нашій країні.

Під час презентації Саід Ісмагілов також нагадав, що в нашій країніі християни і мусульмани здавна співіснували поруч, наголосив на тому, які народи вважаються корінними, й зауважив, що на території сучасної України Іслам офіційно став державною релігією ще у XV столітті.

Муфтій ДУМУ «Умма» також запевнив присутніх, що кошти, виручені за реалізацію видання, підуть на благодійну волонтерську діяльність:

− Це видання є певною волонтерською ініціативою й Українського центру ісламознавчих досліджень, і самого пана Якубовича, тому що всі кошти, які ми виручимо за продаж і розповсюдження, підуть на волонтерські потреби.

Під час презентації свого чергового наукового доробку Михайло Якубович висловив слова подяки главі спільноти українських мусульман, видавцю і всім закладам, архіви яких допомогли йому в роботі над дослідженням, і сказав кілька слів про те, як виник задум цього видання:

− Більшість українських релігієзнавців паралельно займаються темами, пов’язаними з православ’ям, католицизмом, іудаїзмом. Але якоїсь підсумкової праці, що розкривала б історію і сучасність Ісламу в Україні, на жаль, досі не було. У цій праці я поставив собі за мету не описати всю історію Ісламу в Україні, а розкрити найбільш загальні принципові моменти, які можна назвати «білими плямами», − поділився Михайло Якубович.

Автор книги зазначив, що у фондах Львівського музею історії релігій під час роботи над книгою йому пощастило натрапити на унікальні, написані ісламськими науковцями, рукописи, а також довелось попрацювати з документами, що зберігаються в Сполучених Штатах, в Саудівській Аравії і дають багато для розуміння духовної складової історії України і Криму.

Наступними монографію Михайла Якубовича «Іслам в Україні: історія та сучасність» побачать мешканці м. Житомир — як раніше і повідомляв наш сайт, о 12:00 зацікавлених осіб чекають за адресою вул. Велика Бердичівська, 40, в Житомирському держуніверситеті ім. Івана Франка.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.