Муфтій привітав захисників вітчизни зі святом

Муфтій привітав захисників вітчизни зі святом
Муфтій привітав захисників вітчизни зі святом
14.10.2018
Оцініть статтю: 
(279 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Саід Ісмагілов привітав співвітчизників з Днем захисника України, наголосивши, що кожен із тих, хто боронить батьківщину, незалежно від його релігійних поглядів, заслуговує на велику повагу.

«Шановні українці! Шановні брати й сестри! Від імені мусульманської спільноти вітаю з Днем захисника України!

Удень і вночі чоловіки й жінки, християни, мусульмани, люди інших поглядів боронять нашу країну, наше мирне життя. Велика повага та пошана кожному захисникові України!» — написав шейх Саід на своїй сторінці в Facebook.

Користувачі в коментарях відзначили внесок духовного лідера українських мусульман у справу обстоювання та збереження незалежності України. Зокрема, Володимир Романів написав:

«Вітаємо і ми Вас, Саід-ефенді, бо мало хто в нашій Державі так послідовно, невтомно й мужньо стоїть на сторожі її незалежності!

Ваша праця в найвідповідальнішій і найважливішій царині — духовно-моральній. По цеглинці Ви муруєте підвалини патріотизму, стовпи відповідальності! Мир Вам!»

Нагадаємо, серед тих, хто боронить Україну від агресора, є й послідовники Ісламу. Для забезпечення їхніх духовних потреб було створено Військове капеланство мусульман України.

Як розповіла в інтерв’ю виданню «Духовна велич Львова» журналістка Інформаційно-аналітичного центру «Альраід» Тетяна Євлоєва, мусульмани воюють з окупантами на Сході та віддають свої життя за Україну, тому виникла потреба в імамах-капеланах. Україна визнає та високо цінує бойові заслуги мусульман. Узяти хоч би престижну нагороду «Народний герой України»: її отримали щонайменше п’ятеро мусульман, один із них — посмертно. Можливо, насправді таких більше, бо деякі мусульмани мають цілком українські імена та прізвища. Наприклад, 4 червня 2015 року орден «Народний герой України» отримала парамедик-доброволець Ольга Башей, псевдо «Кроха» (наказ № 16 від 7 травня 2016 року). Про неї навіть зняв сюжет канал «Аль-Джазіра».

Цю нагороду отримав Іса Мунаєв (наказ № 1 від 4 серпня 2015 року) — бригадний генерал Чеченської Республіки Ічкерія, ветеран першої та другої чеченських воєн, що віддав життя за свободу України, на українській землі. Нагороджений посмертно. Приїхав до України з Данії влітку 2014 року, створив та очолив Міжнародний миротворчий батальйон ім. Джохара Дудаєва, що допомагав українцям обстоювати свою свободу та незалежність у боротьбі з російськими окупантами. За весь цей час у військових діях не загинув жоден із його бійців. Він завжди був попереду та прикривав своїх під час відходу. Загинув смертю хоробрих 1 лютого 2015 року в запеклих боях під Дебальцевим.

Аміна Окуєва — воїн Міжнародного миротворчого батальйону імені Джохара Дудаєва (наказ № 10 від 13 жовтня 2015 року), Народний герой України.

Казбек Абдурзаков — військовий ЗСУ, розвідвзвод 34 ОМБТРО, 57 окрема мотопіхотна бригада «Шалена зграя» (наказ № 12 від 15 січня 2016 року), Народний герой України.

Тимур Баротов — військовий ЗСУ, 24 батальйон територіальної оборони «Айдар» (наказ № 14 від 26 березня 2016 року), Народний герой України.

Нагадаємо, після зустрічі муфтія з Головнокомандувачем Збройних сил України генералом армії України Віктором Муженком два роки тому посадовим особам доручили впорядкувати діяльність військових імамів-капеланів. Невдовзі офіційний дозвіл провадити служіння у військових частинах усіх трьох оперативно-тактичних угруповань було отримано — це дало імамам-капеланам можливість навідувати своїх одновірців на передовій, привозити їм гостинці, а також надавати духовно-пастирську підтримку воякам-мусульманам, що служать у Збройних силах України та добровольчих батальйонах.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.