Муфтій Саід Ісмагілов звернувся зі словами підтримки до Нарімана Джеляла

Муфтій Саід Ісмагілов звернувся зі словами підтримки до Нарімана Джеляла
Наріман Джелял
27.01.2022
Оцініть статтю: 
(37 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Один з духовних лідерів українських мусульман, шейх Саід Ісмагілов, написав відкритого листа зі словами підтримки першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, утримуваному за ґратами в окупованому Криму.

У відкритому листі, оприлюдненому в соцмережі «Фейсбук», муфтій українських мусульман побажав політв’язню витримки, терпіння та гідно пройти випробування, що йому судилися, та попросив у Всевишнього Аллага підтримки, здоров’я для Нарімана, твердости віри.

«Дорогий брате Нарімане, на твою долю випало важке випробування, яке тобі з витримкою, терпінням і гідністю потрібно пройти. У Священному Корані сказано: „О вірні! Шукайте допомоги в терпінні й молитві. Воістину, Аллаг разом із терплячими!“ (2:153). Ми нашими думками й нашими молитвами разом із тобою, і я дуже сподіваюся, що ти будеш відчувати нашу підтримку в той час, коли тобі буде найважче. Але незрівнянно важливіше підтримка Всевишнього Аллага, який завжди бачить тебе і знає краще за всіх, що тобі потрібно. Покладайся на Аллага, і ти відчуєш, що Він з тобою. Він дасть тобі спокій у серці, тверде слово і психологічну перевагу над твоїми супротивниками, що допитують і судять тебе», — пише шейх Саід. 

Муфтій запевнив несправедливо звинуваченого й позбавленого свободи брата у вірі, що вся Україна молиться за нього, а ті, хто чинить неправедний суд, насправді сповнені страху та є «жалюгідними слугами тирана»:

«Шановний брате, вони знають, що чинять злочин і вчиняють несправедливо, і тому вони бояться тебе, але вони бояться і влади, що вимагає робити цей несправедливий суд над тобою. Жалюгідні слуги тирана, які добровільно погодились продовжувати використовувати сталінські методи над вільними, сильними, гідними людьми. В їхніх серцях — страх, а зі страхом щасливо жити неможливо. 

Пророк Мухаммад (мир йому і благословення) сказав: «Того, кому Всевишній Аллаг бажає добра, Він піддає випробуванням». Цей несправедливий суд над тобою — твоє випробування. А той, хто виявляє твердість і терпіння, отримає велику винагороду. Пророк (мир йому і благословення) сказав: «Між мольбою скривдженої людини та Аллагом нема перешкод». Тобто обіцяно, що Аллаг прийме молитви пригнобленої людини. Звертайся до Бога у своїх молитвах і пам’ятай, що вся Україна разом із тобою. Ми молимося за тебе й підтримуємо тебе! Прошу у Всевишнього Аллага підтримки для тебе, міцного здоров’я та потужної віри!»

Нагадаємо, так званий Верховний суд Криму 25 січня відмовив у задоволенні апеляційної скарги фігурантів справи про підрив газопроводу в Перевальному. «Суддя» Анатолій Осоченко залишив чинним рішення про продовження терміну тримання під вартою для Нарімана Джелялова, Асана та Азіза Ахтемових до 23 лютого 2022 року.

Як відомо, 3–4 вересня 2021 року окупанти провели серію обшуків на півострові і затримали Нарімана Джеляла, а також інших кримських татар — Ельдара Одаманова, братів Ахтемових, Шевкета Усеїнова — за підозрою в підготовці вибуху на газопроводі в селі Перевальне, а також у контрабанді вибухових речовин через адміністративний кордон Херсонської области і Криму. Ахтемових піддали тортурам, і вони мусили підписати зізнання, відеозапис якого ФСБ поширила в інтернеті. Згодом Одаманова та Усеїнова відпустили, а Джеляла та інших затриманих відвезли в невідомому напрямку з села Першотравневе Сімферопольського району Криму. Співробітники ФСБ утримували Нарімана Джеляла в наручниках з мішком на голові, чинили психологічний тиск і поводилися з ним особливо жорстоко. Окупаційна влада висунула йому підозру в «диверсії», зокрема в тому, що він нібито брав участь у підриві ділянки газопроводу 23 серпня 2021 року біля Перевального.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.