Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині

Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ).
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Київські мусульмани не вперше відгукуються на прохання адміністрації Волинського ПТПІ
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Київські мусульмани надають гуманітарну допомогу шукачам притулку на Волині
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Волонтерам удалося зібрати й передати до закладу одяг, засоби гігієни, іграшки для дітей
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
Мусульмани надали допомогу шукачам притулку на Волині
25.11.2021
Оцініть статтю: 
(59 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Укотре київські мусульмани надають гуманітарну допомогу підопічним Волинського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Цього разу збором коштів і придбанням потрібного для мешканців закладу займалися активісти правозахисної організації «Разом із законом» на чолі з Вікторією Нестеренко та жіночої громадської організації «Мар’ям», яку очолює Олена Мироненко.

Волонтерам удалося зібрати й передати до закладу одяг, засоби гігієни, іграшки для дітей. Більшість біженців, що перебувають у ПТПІ — мусульмани, тож активісти не забули і про релігійну літературу та халяльні продукти для них. 

Гості не просто передали привезену допомогу, а й поцікавилися умовами перебування біженців у закладі, дотриманням їхніх прав, зокрема права на відправлення релігійних обрядів. Мали змогу поспілкуватися з утримуваними в закладі, вислухати їхні прохання та скарги.

«У цьому ПТПІ зараз перебуває близько 120 осіб із різних країн, більшість із них — мусульмани. Під час візиту до ПТПІ, з точки зору забезпечення та дотримання прав людини, насамперед мені були цікаві умови, в яких перебувають біженці, ставлення до них працівників ПТПІ, [забезпечення] права на отримання безкоштовної медичної допомоги та вакцинації від ковіду, надання харчування, права на практику релігії», — пише в соцмережі «Фейсбук» Вікторія Нестеренко.

За словами пані Вікторії, біженці розповіли, що живуть у гарних умовах, працівники установи ставляться до них чудово:

«За бажанням вони можуть отримати щеплення від коронавірусу вакциною „Модерна». У кожному корпусі є окрема кімната для молитви, під час Рамадану графік приготування їжі регулюється згідно з часом розговіння; також вони можуть вільно відзначати ісламські свята».

Утім, не обійшлося без скарг:

«Дехто скаржився на міграційну політику України та несправедливі, на їхню думку, судові рішення. Так одне судове рішення розділило сім'ю біженців з Афганістану навпіл. Вони приїхали з м. Герат, ще до того, як в Афганістані все почалося, і за певний час перебування в Україні суд постановив їм депортацію. Проте кілька днів тому апеляційний суд у Чернівцях скасував рішення про депортацію лише чоловіка, а дружина з дитиною мусять залишатися в ПТПІ „в підвішеному стані“. Маю надію, що все-таки в них усе добре складеться».

Як зауважила пані Вікторія, 2017 року Україна збільшила максимальний термін перебування у пунктах біженців, що в той чи інший спосіб порушили міграційне законодавство: 

«Нині такі біженці можуть перебувати в пунктах закритого типу до 24-х місяців в очікуванні, коли прикордонна служба їх видворить, або апеляція скасує рішення суду про депортацію. За словами заступниці керівника Волинського ПТПІ, раніше біженцям було морально набагато легше, бо 6 місяців проходили непомітно».

За словами голови ГО «Мар’ям» Олени Мироненко, на оголошений ними збір речей для біженців відгукнулися й немусульмани. Побачивши допис про це, двоє небайдужих киян зробили свій внесок у добру справу, придбавши частину потрібного з опублікованого списку: смаколики, побутову хімію, трохи одягу. 

Як зазначає пані Олена, дякуючи тим, хто долучився до збору допомоги, це свідчить не тільки про їхнє добре серце, а й про спільні морально-етичні цінності та прагнення людей з різним світоглядом і релігійними переконаннями до співпраці в добрих справах.

Київські мусульмани не вперше відгукуються на прохання адміністрації Волинського ПТПІ, надаючи допомогу іноземцям, що перебувають у ньому. Свого часу волонтери навіть отримали лист подяки  від Державної міграційної служби України за добродійну допомогу.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.