Оприлюднено рекомендації щодо поступового відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій

Оприлюднено рекомендації щодо поступового відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій
Оприлюднено рекомендації щодо поступового відновлення богослужбової діяльності релігійних організацій
21.05.2020
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Відповідно до запропонованих Кабінетом Міністрів України етапів зняття карантинних обмежень, запроваджених у країні з метою боротьби з епідемією коронавірусу СОVID-19, Міністерство культури та інформаційної політики України розробило алгоритм поступового відновлення системної і повноцінної богослужбової діяльності релігійних організацій.

Рекомендації оприлюднено на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Відкриття храмів для індивідуального відвідування віруючими й звершення приватних молитов (але не під час звершення традиційних служб представниками духовенства без присутності віруючих і за участі не більше 10 осіб) із дотриманням всіх правил поводження в суспільних місцях під час карантину (зокрема вимоги щодо наповнюваності храмів, яка передбачає одну особу на 10 кв. м. приміщення) може бути можливим за умови зниження відсотка виявлених випадків захворювання серед усіх протестованих щоденно протягом 10 днів поспіль, а також сталі показники або щоденне зростання кількості осіб, які одужали.

Проведення богослужінь за присутності обмеженої кількості віруючих у храмі (молитовному будинку) із дотриманням усіх правил карантину, зокрема з використанням ЗІЗ і фізичної дистанції між присутніми, може бути можливим за умови, коли під час 10-ти днів поспіль кількість нових непов’язаних між собою випадків захворювання щоденно менше, ніж 5 на область.

Проведення звичних служінь із залученням значної кількості віруючих до традиційних ритуально-обрядових дій, як, до прикладу, масового причастя, із дотриманням священнослужителями і віруючими норм особистої гігієни, зокрема з використанням ЗІЗ, може бути можливим, коли в Україні фіксуватимуть лише поодинокі випадки зараження на Covid-19, які пов’язані винятково з імпортуванням захворювання.

Зауважимо, що на всіх зазначених вище етапах виходу з карантину під час проведення богослужінь священнослужителі і віряни повинні дотримуватися всіх належних превентивних заходів щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 на території України, які ґрунтуються на рекомендаціях МОЗ і ВООЗ.

Нагадаємо, у зв’язку з запровадженням карантину Українська рада з фатв і досліджень розробила шаріатський висновок щодо карантинних заходів через загрозу поширення коронавірусу, у якому запропонувала обґрунтування того, що призупинення спільних молитов й інших масових заходів у мечетях не протирічить релігійним настановам.

На час протиепідемічних обмежень з 27 березня й до завершення карантину п’ятнична проповідь транслюється на телеканалах Суспільного мовлення.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.