Присвячена пам’яті легендарної мусульманки фотовиставка «Аміна: Життя» відкрилася у Львові

Присвячена пам’яті легендарної мусульманки фотовиставка «Аміна: Життя» відкрилася у Львові
27.03.2018
Оцініть статтю: 
(444 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Навряд чи можна зустріти в Україні людину, якій невідомо ім’я мусульманки Аміни Окуєвої — жінки-воїна, учасниці Євромайдану та АТО, легендарної патріотки України та Ічкерії, яка ще за життя стала символом опору ворогу…

Аміна загинула 30 жовтня 2017 року поблизу Глевахи — автомобіль, в якому вона перебувала з чоловіком, був розстріляний із засідки. Її трагічна смерть відгукнулася болем у серцях українців. Не тільки одновірці, а й люди інших віросповідань та етнічної приналежності молилися і моляться за душу героїчної патріотки своєї країни, яка обрала шлях воїна і поклала життя за свободу народів України та Ічкерії. Аміні присвячуються вірші та пісні, які не тільки озвучують скорботу від непоправної втрати, але і мобілізують суспільство на протистояння підступному ворогові.

На згадку про Окуєву створена і фотовиставка «Аміна: Життя». Вперше її побачили 20 грудня в приміщенні Міжнародного конгрес-центру «Український дім», а згодом вона експонувалася в інших містах країни і за її межами.

Фотоекспозиція, що складається з 34 фотографій (34 роки 4 місяці 25 днів 17 годин — рівно стільки прожила на цій Землі Аміна) і відеофільму, створена бойовими побратимами.

З 17 чорно-білих аматорських фотографій з особистого архіву Аміни і 17 кольорових знімків роботи Олександри Лисицької на відвідувачів виставки дивляться глибокі очі української героїні. На монохромних фотографіях — Аміна-воїн, Аміна на війні, жертовна Аміна, яка всю себе присвятила боротьбі з ворогом… У кольорі — усміхнене втілення краси і жіночності, самого непереможного життя.

Крім фотографій, виставка містить два великі банери з силуетами білих птахів, що летять в небо — там кожен присутній може залишити ті слова, з якими б він звернувся до Аміни, або висловити свою повагу її пам’яті.

Така можливість 26 березня випала і львів’янам — відкриття фотовиставки «Аміна: Життя» відбулося в музеї «Територія терору». Експозиція триватиме до 7 квітня.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.